5-7 Temmuz tarihleri arasında Gasometer'da

acromial

New member
Görsel, dijital, kültür. Bu, kendisini “açık ve yenilikçi bir görsel-işitsel gözlemevi” olarak tanımlayan Festival Videocittà’nın yedinci edisyonunun getirisi, 5-7 Temmuz tarihleri arasında Roma’da. Anica Francesco Rutelli başkanı tarafından tasarlanan ve Francesco Dobrovich’in yaratıcı yönetmenliğinde görsel-işitsel ve dijitale adanmış etkinlik, Avrupa’nın en büyük endüstriyel arkeoloji alanı olan Roma’daki Gazometro’da gerçekleşiyor.

Geçtiğimiz edisyonda 20 bin katılımcısı olan Videocittà 2024, gösterimler, AV performansları, eğitici ve bilgilendirici konuşmalar, anıtsal ve sürükleyici enstalasyonlar sunuyor. Sadece bunlar değil, video haritalama ve video sanatı Başkent'in Ostiense bölgesini karakterize edecek. Bu 2024 edisyonu için seçilen tema: Dijital ve ekolojik geçiş dörtlemesine uygun olarak Galaksi. Demir devi bir Bulutsu'ya dönüştürecek ışıklardan biri gibi, Eni tarafından Videocittà'nın küratörlüğünde, eventi italiani'nin yönetici yapımcılığında, Quiet Ensable tarafından tasarlanan ve Giorgio Moroder'in orijinal müziğiyle yaratılan, mekana özgü bir enstalasyon.

Üç kez Oscar kazanan, elektronik müzik ve disko müziğinin dehası Giorgio Moroder ile iş birliğinin görüldüğü, 3 bin metrekarelik bir alan ve 75 metre yükseklikte 400 bin ışık noktasının yer aldığı bir ışık oyunu. Seyirciyi vizyoner bir gösteriye daldırabilecek bir ritimle hareket edecek gerçek bir takımyıldız.

Eni, üst üste yedinci kez etkinliğin Ana Ortağı olarak, ROAD teknolojik inovasyon bölgesi ve Joule – Eni İşletme Okulu'na ev sahipliği yapan Ostiense Gasometer Kompleksi'nin kapılarını bir kez daha açıyor.