Apple ve Samsung Üzere Devlerin Tedarikçisi Foxconn’a Koronavirüs Mahzuru: Üretim Durduruluyor!

Mustafa

New member
Dünyanın en büyük elektronik üreticisi Foxconn, uygulanan Covid önlemleri kapsamında öteki şirketlerle birlikte süreksiz olarak üretimini durduruyor. Apple ve Samsung üzere teknoloji devlerinin hayli değerli bir tedarikçisi olan şirketin bu adımının, üretim yaptığı şirketleri etkileyebileceği konuşuluyor.

Çin’deki günlük olay sayılarının artması kararı alınan tedbirler kapsamında birtakım kentlerde bir daha tam kapanmaya gidildi. Bu kentlerden birisi de Shenzhen oldu.

Kapanma sonucuyla bir arada kentte fabrikası bulunan Foxconn ve başka şirketlerdeki üretim durduruluyor.

Bu durum elbet Çin’in en büyük ihracatçılarından olan Foxconn’un üretim yaptığı şirketleri yakından ilgilendiriyor.

Dünyanın en büyük elektronik üreticisi Foxconn, Apple ve Samsung başta olmak üzere bir epeyce teknoloji devine üretim yapıyor.

Öte yandan Huawei, Oppo ve Tencent üzere başka birtakım şirketlerin merkezleri de bu kentte bulunuyor.

Bölgede yayılacak en ufak bir salgın teknoloji şirketleri için büyük bir aksaklığı birlikteinde getirebilir. Bu sebeple tedbirler pek sıkı tutuluyor.