Arızalandı ne demek ?

Leila

Global Mod
Global Mod
Arzaland ne demek?

Bir arza, bir sistemin dogru sekilde calsmamas demektir. Arzaland ne demek? Arzalanms bir sistem, normal olarak calsmamaktadr veya belirli bir ozelligi saglamak icin gerekli olan malzemelerin yeterli bir sekilde kullanlmadg icin calsmaz. Arzal sistemler, kullanclar tarafndan tanmlanms ozellikleri saglamak icin gerekli olan ozellikleri saglamak icin yeterli malzemelerin kullanlmadgndan, ozellikleri saglayamazlar.

Arzaland Ne Faydas Var?

Bir arza, sistemin kullanmnn etkili ve verimli sekilde gerceklesmesini engelleyebilecek bir durumdur. Bu sebeple, arzaland ne faydas vardr? Arzal sistemlerin teshis edilmesi ve onarlmas, sistemlerin daha verimli sekilde calsmas ve kullanclarn ihtiyaclarna daha iyi yant verebilecek verimlilikte calsmasn saglar. Ayrca arzaland ne faydas vardr? Arzal sistemlerin teshis ve onarm, kullanclarn ihtiyaclarn karslamalarna yardmc olur.

Arzaland Ne Zaman Olur?

Arzaland ne zaman olur? Arza, sistemin kullanm srasnda olusabilir veya uretim srasnda ortaya ckabilir. Sistem kullanm srasndaki arzalar, sisteme eklenen parcalarn, kullancnn kullanm srasnda verilen talimatlarn veya sistemin operasyonlar srasndaki hatalarn sonucunda ortaya ckar. Uretim srasndaki arzalar, uretim srasnda kullanlan malzemelerin veya uretim islemlerinin yeterli kalitesizliginin veya yetersizliginin sonucunda ortaya ckar.

Arzaland Ne Yaplmal?

Arzaland ne yaplmal? Bir arzal sistem, ilk olarak dogru sekilde tanmlanmaldr. Sistemin arzalandg konusunda kesin bir karar verildikten sonra, sistem uzerinde yaplan mudahalelerin turu dogrultusunda arzal sistem onarlmaldr. Sistem onarm icin arzal sistemi incelemek, arzal parcalar tespit etmek ve arzal parcalarn onarmn gerceklestirmek gerekmektedir.