Bamya Diyabet ve Başka Sıhhat Meselelerini Denetim Etmeye Yardımcı Olabilir

Safa

New member
Bamya besleyici bir sebzedir ve bilhassa şeker hastaları olmak üzere sıhhat için çok diyabete faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Diyabet, kan şekeri düzeylerindeki dengesizlik niçiniyle ortaya çıkan bir durumdur. Şu anda, en yaygın metabolik bozukluklardan biridir ve bunun için bir tedavi yoktur. Bu niçinle, idman ve diyet dahil olmak üzere çeşitli tedbirler alınmalıdır. Şeker hastasıysanız, tabağınıza ne eklediğinizi denetim etmeniz gerekir. Bamya üzere kimi sebzeler faydalı olabilir.

Bamyanın Diyabet İçin 5 Faydası

şeker hastalarına da âlâ gelir. Şeker hastalarının, kan şekeri düzeylerini doğal olarak denetim etmede yardımcı olabilecek bu tıp yiyecekleri tüketmeleri gerekir.

Bamya kalorisi düşüktür ve neredeyse hiç yağ içermez. Ayrıyeten C vitamini , A vitamini ve çinko ile yüklüdür. Lakin tahminen de bilhassa şeker hastalığı olan bireyler için en büyük yararı, yüksek ölçüde lif içermesidir.

B vitamini

Bamya; folat, B6 vitamini ve lif içeren çeşitli besinler açısından zengindir. Bu sebzede bulunan B vitamini, bu hastalığın risk faktörü olan homosistein seviyelerini düşürmenin yanı sıra nöropatinin ilerlemesini yavaşlatır.

Glisemik İndeks

Yaygın olarak tüketilen bu zerzevat bununla birlikte fazlaca düşük bir glisemik indekse (GI) sahiptir. GI, kan şekeri düzeyimizi nasıl etkilediklerine nazaran farklı besinlere verilen bir sıralamadır. Düşük GI düzeylerine sahip besinler kan şekeri düzeyimizi denetim altında meblağ.

Lif

Bamya hem çözünür tıpkı vakitte çözünmez lif için mükemmel bir kaynaktır. Lifin parçalanmasının daha uzun sürdüğü ve bu niçinle şekerin yavaş yavaş kan sirkülasyonuna salındığı bilinen bir gerçektir. Bu, kan şekeri düzeyimizi korumamıza yardımcı olur. Lif bakımından güçlü yiyecekler yerseniz, daha uzun müddet tok hissetmenizi sağlar. Bu, istekleri önleyebilir. Bu niçinle kilo alma ve başka insülinle ilgili komplikasyonlar daha az muhtemeldir.

Düşük kalorili

100 gram bamya, yalnızca 33 kalori içerir. Düşük kalorili olması niçiniyle bamya kilonuzu denetim altında tutmanıza yardımcı olacaktır.

Besinler açısından zengin

Bu zerzevat bir antioksidan güç merkezidir ve folat, lutein ve beta-karoten üzere temel besinler açısından zengindir. tıpkı vakitte, onu diyetinize eklemek için ülkü bir seçenek haline getiren anti-inflamatuar özellikler içerir.