Berlin’de Konaklama Önerileri

Adanali

Member
Münih’te nerede kalınır? Otel tavsiyeleri
Başta oktoberfest olmak suretiyle bir fazlaca hususi etkinliğe ev sahipliği icra eden bir kent Münih. Benim de fazlaca beğendiğim ve kesinlikle bir kez daha gitmek istediğim bir kent. Münih’te konaklama önerileri mevzusunda ise hem kendi konakladığım bölge hakkında ve konakladığım otelim hakkında hem de öteki çevreler hakkında informasyon vermeye çalışacağım.

Münih’te-Konaklama-Önerileri

Münih kent merkezinde konaklama
Gelelim Münih’te nerede kalınır ve otel tavsiyeleri mevzusuna. Biz Münih’te konaklamak için bölge tercihimizi merkezden yana yaptık. Çok da fazla memnun kaldık. Kent merkezine yürüyerek averaj 15 dakika mesafede yer edinen bir oteldeydik. Böylece yürüyerek bile rahatça ulaşabildik merkeze. Merkeze bu denli yakın olmasına karşın fiyat performansı oldukça iyiydi otelimizin. Merkez ve merkeze yakın bölgeler hem son aşama güvenli hem de ulaşım açısından oldukça kolaylık sağlıyor diyebilirim. Merkeze yakın konakladığımız otelimizin linkini aşağıda paylaştım inceleyebilirsiniz.

Münih’te nerede kalınır?
Münih konaklama açısından sizi o kadar da üzmeyecek bir kent. Zira oldukça gelişmiş bir toplu taşıma ağı var. Eğer toplu taşıma kullanırsanız. Biz otomobil kiralamıştık ve toplu taşıma asla kullanmadık. Sadece otelimiz merkeze oldukca yakın olduğundan asla sorun yaşamadık. Fakat siz eğer otomobil kiralamayacaksanız toplu taşıma kullanabilirsiniz.

Genel anlamda Münih’te nerede kalınır sorusuna merkezi değerlendirin derim. Buna merkezin derhal dibinde yer edinen oteller ve merkeze averaj 15 dakika yürüyüş mesafesindeki oteller de dahil. Merkeze yakın otellerin tutarları normal olarak yakın olmayanlara oranla bir tık daha pahalı olabilir. Sadece her gün kent merkezine gitmek ve dönmek için harcayacağınız parayı da hesapladığınızda merkezden o kadar da uzaklaşmanın mantıklı olmadığını anlayacaksınız. Ayrıca oktoberfest şeklinde hususi zamanlarda gelmeyi düşünüyorsanız buraya, size önerim uzun bir vakit öncesinden otel rezervasyonlarını yaptırmanız. Şu sebeple süre yaklaştıkça hem fiyat artıyor hem de doluluk oranı artıyor.
München Hauptbahnhof bölgesinde konaklama
Burası Münih’in merkez tren istasyonunun olduğu bölge. Eğer değişik bölgelere gezi edecekseniz bu bölge esasen mükemmel bir seçim olacaktır sizin için. Kent merkezine buradan rahatça yürüyebilirsiniz, ya da toplu taşıma ile kolayca geçebilirsiniz.

Münih Au-Haidhausen bölgesinde konaklama
İngiliz bahçeleri Münih’te gezilecekler sıralamasında oldukça güzel bir yer. Bahçenin bulunmuş olduğu bölge ise merkeze oldukça yakın ve iyi bir bölge. Konaklama için bu bölgeyi değerlendirebilirsiniz.

Holiday Inn Munich City Centre
Otel araştırırken bir kaç otel vardı elimin altında. Bu otellerden biri de holiday inn Münih merkezdeydi. Benim gittiğim tarihlerde bu otelde yer olmadığı için burada konaklayamadım. Otel Alman Müzesi’ne yalnız 500 metre uzaklıkta, derhal yakınında bir alışveriş kompleksinde yer ediniyor. Otel konum olarak oldukça güzel bir yerde. Dere kıyısında yer ediniyor ve otelinize döndüğünüzde güzel bir dere karşılıyor sizi. Sadece merkeze iki duraklık mesafede yer ediniyor.

Arthotel Munich
Bir öteki merkezi konumda ve son aşama şık diyebileceğim otel alternatifi Arthotel Münih. Bu otelin en büyük özelliği ise hem merkeze oldukça yakın olması hem de meşhur Oktoberfest alanına yürüyerek 5 dakikalık mesafede olması. Aydınlık, ferah ve geniş odaları olması da sevinç derecesini arttırmış. Güvenli ve merkezi bir yerde olması benim için kesinlikle en büyük tercih nedenlerimdendi bu otel için.