Berlin’de Konaklama ÖnerileriAna

Felaket

New member
Berlin ote tavsiyeleri
Seyahatimi planlamadan ilkin bir sürü otel inceledim ve bir bir çok hakkında bilgiye haiz oldum. Araştırdığım ve kafama yatan otelleri burada sizlerle paylaşacağım.

Berlin Pullman Berlin Schweizerhof
Bilhassa konfor ve lüks arıyorsanız size bu oteli şiddetle tavsiye ederim. Beş yıldızlı bir otel. Hem gezinsel hem de iş seyahati için tercih edilebilecek son aşama rahat bir otel. Eğer gezinsel amaçlı gidiyorsanız Berlin’in pek fazlaca gezinsel noktasına son aşama yakın mesafede mükemmel bir konuma haiz. Odalar oldukça geniş, konforlu ve temiz. Isıtmalı bir yüzme havuzu da var otelin.

Scandic Berlin Potsdamer Platz
Berlin’de yer edinen 4 yıldızlı otellerden biri. Otelin konumuna ve konforuna oranla fiyatı ise oldukça makul diyebilirim. Konakladığım otel odasında bilhassa gün ışığından yoksun kaldığımda canım oldukça sıkılır. Bu otelin en büyük artısı ise odaların fransız balkona haiz olması. Bundan dolayı tüm odalar son aşama aydınlık ve ferah. Otelin yakınında bir otobüs ve metro durağı var. Konumu hakkaten oldukca merkezi bir noktada.

Leonardo hotel Berlin
Berlin’de birazcık daha ekonomik fiyatlar arıyorsanız fakat kaliteden de fazlaca taviz vermek istemiyorsanız size 3 yıldızlı otelleri önerebilirim. Ben bu otelde konaklamadım sadece oldukca incelediğim ve son ana kadar konaklamayı düşünüp son dakikada başka bir otel fırsatı yakalayıp vezgeçtiğim bir otel burası. Berlin’in sergi merkezi ile alışveriş caddesi içinde güzel bir konumda otel. Konumu bana bakılırsa oldukça güzel ve otelde konaklayan insanların yorumlarında da konumunun oldukça iyi olduğu yazıyor. Geniş ve oldukça ferah odaları var.

Berlin’de ucuz konaklama
Eğer konaklamaya fazlaca fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız size kesinlikle 2 yıldızlı otelleri tavsiye ederim. Sadece burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan detay otelin konumu. Güvenli bir bölgede mi ve fazlaca uzak ve saçma bir bölgede mi bundan güvenli olmanızı öneriyorum. Size önerebileceğim iki yıldızlı oteller ise şunlar olabilir.

Berlin Old Town Hotel
Hem merkeze son aşama yakın hem de oldukça ekonomik olan Old Town Hotel, uygun fiyatlı oteller içinde incelenebilecek bir otel. Otelin konumu yukarıda bahsettiğim Mitte ile Friedrichshain içinde kalıyor. Otelin tam karşısında bir tramvay durağı var ve bu işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

ibis Berlin Kurfuerstendamm
Yurt haricinde ucuz konaklama denilince benim aklıma aslen derhal ibis otelleri gelir. İbis otellerini bilmiyorsanız size özetlemek gerekirse şu şekilde özetleyeyim. Bu otel zinciri genel anlamda oldukca merkezde olmayan fakat o kadar da alakasız ve güvensiz konumlarda olmayan şu demek oluyor ki orta noktalarda konumlanır. Genel anlamda son aşama ufak ve mütevazi odaları vardır. Hatta en büyük dezavantajı ufak odaları diyebiliriz. Fakat son aşama temiz ve çağıl döşenmiştir. Genel anlamda saygılı bir personel bütünlüğüne haizdir otel. Kendi bünyesinde bir kaç bölüme ayrılır. Sadece bis Berlin Kurfuerstendamm öteki bir oldukça ibis otellerine nazaran oldukça daha geniş odalara haiz. İbis otellerinde kalanlar bilirler odaları inanılmaz dardır. Bunun yanında konumu da son aşama güzel diyebilirim. Toplu taşıma ve alışveriş caddesine oldukça yakın bir noktada.