Daha Evvel Muhtemelen Görmediğiniz Eşyaların 40 Yıl Düşünseniz Aklınıza Gelmeyecek Kullanım Alanları

Mustafa

New member
Reddit kullanıcıları etraflarında buldukları garip eşyaların ne olduğunu öğrenmek için soluğu internette almışlar. Bu günlere gelene kadar en sıradan aletler bile ne süreçlerden geçmiş… Çok şaşırtan değil mi?

Kaynak: https://brightside.me/wonder-curiosit…

1. “Bunu işte buldum. Ne olduğunu bilen var mı?”

Bu sesin kaynağını bulmak için kullanılan bir alet!

2. “Eşimle bunun kravatlarla ilgili olduğuna dair teze girdim. Kazandım mı?”

Bu at toynaklarını temizlemek için kullanılan bir toynak çıkarıcı!

3. “Bunları büyük büyükbabamın alet çantasında buldum. ‘U’ halindeki kısım bıçak.”

Bu alet üzüm çöpü kesmek için kullanılıyor!

4. “Bunu büyükannemin takı kutusunda buldum. Yaklaşık 8 cm uzunluğunda. 1950’lerden kalma.”

Bu bir eldiven mandalı! Zincir kısmının çantanın tutacağına takılması gerekiyor.

5. “Bunu yeni taşındığımız konutta bulduk.”

Komik gelebilir ancak bu otomobillere kullanılan bir kovboy şapkası tutacağı…

6. “Arkadaşlarımdan biri bunu Facebook’ta paylaşmış. Nedir bu?”

Bu bir bozukluk cüzdanı. Victoria devrinden 1920’lere kadar kullanılıyordu.

7. “Bunu çalıştığım hastanenin ofis koridorunda buldum. Nedir bu?”

Bu bir bekçi istasyonu. Güvenlikler evvelce saatli bir mekanizmayı bina ortasında dolaşırken yanlarında taşır, her istasyona ulaştıklarında giriş yaparak ne vakit nerede olduklarını belgelerlerdi.

8. “Bunun ne olduğuyla ilgili hiç bir fikrim yok. Büyükannemin konutunda buldum.”

Bu düğme yapma aleti… 18. yüzyılda kullanılıyordu.

9. “Bunu mutfak dolabında buldum. Fikri olan?”

Bu alet farklı renkleri olan ya da etraf ya da orta kısımları farklı kekler pişirmeye yarıyor.

10. “Bu yarım kaşığı büyükbabamın meskeninde buldum. Nedir bu?”

Bu yarım kaşık ilaç üzere şeyleri ölçmek için kullanılırdı.

11. “Som gümüşten yapılmış bir mutfak eşyası. Ne işe yaradığını bilen var mı?”

Yağ bıçağı! Bununla yağı kıvrımlı biçimde kesebilirsiniz.

12. “Hareketli sivri bir ucu olan bu garip kutu 30 yıldan uzun müddettir büyükbabamın meskeninde duruyor.”

İnanılmaz lakin bu bir kürdan kutusu.

13. “Bunu bir antikacıda buldum. Deri işlemede kullanılıyor olabilir mi?”

Bu bir balık pulu kazıyıcısı.

14. “Bunu bir depoda buldum. Ne işe yaradığıyla ilgili hiç bir fikrim yok.”

Bu makine büyük boya kovalarının kapaklarını kapatmak için kullanılıyor.

15. “Şükran Günü yemeğini hazırlarken bu türlü bir grup gümüş buldum. Herkes epey şaşkındı.”

Bu bir mısır temizleme aleti.

16. “Bu tahta şeyin ne olduğunu söyleyebilir misiniz?”

Bu bir bitki standı.

17. “Bu nedir? 1920’lerden kaldığını düşünüyoruz.”

Bu yerli Amerikalılar’ın kullandığı bir dövüş tokmağı.

18. “Büyük büyükbabamın konutunda bulduğumuz bu şeyin ne olduğu hakkında en ufak fikrimiz yok.”

Bu bir iğne tutacağı.

19. “1948’de inşa edilen meskende bu şey tuvalet kağıtlığının üzerinde bulunuyor. Tuvalette otururken karşınızda kalan bu şey nedir?”

Bu bir küllük koyma yeri!

20. “Bunu takı kutusunda buldum. Yaklaşık 4 cm uzunluğunda. Çıkmıyor ya da hareket etmiyor.”

Bu Danimarka kökenli bir bar oyunu! Oyuncuların ikisi de kapalı avuçlarında birkaç küçük taş, bozuk para ya da kibrit tutuyor. Karşıdaki kişi ise sayılarının eşit olup olmadığını iddia ediyor. Kaybeden herkese içki ısmarlıyor.

21. “Bu kıyafet nedir ve nasıl giyilir?é

Garip lakin bu kıyafet isterseniz pantolon, isterseniz tulum, isterseniz etek, isterseniz de elbise oluyor…

22. “California’da bir dükkanın kapısında gördüğüm bir poşetin ortasında su ve bozuk para vardı.”

Rivayete bakılırsa bunun sineklerin içeri girmesini engelleyeceği düşünülüyor. Yansıyan ışık argümana bakılırsa sinekleri korkutup kaçırıyor. Olağan hala inananı olsa da, bu metot işe yaramıyor.