Elon Musk, TikTok’u Yapay Zeka Saldırısına Benzetti!

Mustafa

New member
SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, en süratli büyüyen toplumsal medya platformlarından biri olan TikTok’u yapay zeka saldırısına benzetti. Musk, Tesla’nın yapay zeka yöneticisi Andrej Karpathy’nin tweetine verdiği karşılıkta TikTok hakkındaki fikirlerini paylaştı. İşte ayrıntılar..

Elon Musk, toplumsal medya platformu TikTok’un bir yapay zeka saldırısı üzere çalıştığını söylemiş oldu.

Tesla’nın Yapay Zeka Yöneticisi Andrej Karpathy’nin “TikTok korkutucu derecede uygun. Birinci sefer beynimde yapay zeka tarafınca akına uğradığımı hissediyorum” tweeti daha sonrası Elon Musk yanıt verdi.

Musk’ın tweeti ise “TikTok, hudut bozucu olduğu kadar bariz bir yapay zeka saldırısı üzere hissettiriyor. Yapay zeka tarafınca incelikle atağa uğramayı tercih ederim. Tahminen bir gül, biraz mum, şarap, Barry White, latifeler yani bu cins şeylerle…” formundaydı.

Kimi twitter kullanıcıları TikTok’un bağımlılık yaptığını ve uygulamadan kaçındıklarını söylemiş oldu.

Bir kullanıcı şunları söylemiş oldu : “TikTok’tan uyuşturucu hususlardan kaçındığım üzere ve tıpkı niçinlerle kaçınıyorum. TikTok’tan kaçınmak daha sıkıntı olsa da. Bana daima olarak uyuşturucu unsur için link gönderen arkadaşlarım yok.”

Musk bu tweete gülen hız emojisiyle cevap verdi.

Başka kullanıcılar ise TikTok’ta ne kadar vakit geçirdiklerini gösteren ekran imgelerini paylaştı.

TikTok algoritmasının beğenilerinize bakılırsa epeyce süratli reaksiyon verdiği ve yüksek bağımlılık yaptığı biliniyor.

USC Profesörü Julie Albright, Digital Crack Cocaine: The Science Behind TikTok’s Success başlıklı 2020 Forbes makalesinde , uygulamanın bir Vegas slot makinesinin bağımlılık yapması üzere bağımlılık yaptığını söylemiş oldu.

Albright, buna ‘rastgele takviye’ dendiğini söylemiş oldu zira kaydırdıkça kimi vakit size dopamin tesiri veren bir şey görüyorsunuz, kimi vakit de görmüyorsunuz.