Fransız polisinin tartakladığı başörtülü iki bayan şikayette bulunacak

Haris

New member
Mağdur bayanların avukatı Nabil Boudi, Twitter’dan yaptığı açıklamada, olayla ilgili şikayette bulunacaklarını duyurdu.

MÜSLÜMAN BAYANA SALDIRDILAR

Boudi, polis şiddetine maruz kalan müvekkillerinin hala olayın şokunu üzerlerinden atamadıklarını fakat adaletin yerine geldiğini görmeye kararlı olduklarını belirtti.

Şikayet kamu mensubu bir kişi tarafınca kasıtlı şiddet uygulandığı nedeni öne sürülerek Ulusal Polis Soruşturma Ünitesine (IGPN) yapılacak.

TOPLUMSAL MEDYADA GÜNDEM OLAN MANZARALAR

Sosyal medya platformları Twitter ve Instagram’da paylaşılan ve bir hanımın aracının ortasından çektiği anlaşılan 14 Nisan tarihindeki imajlarda, Fransız polisi yol ortasında dakikalarca başörtülü iki bayanı tartaklıyor biçimde müdahalede bulunmuş, içlerinden birini yumruklamış, ötekini yere yatırmaya çalışmıştı.

O sırada yoldan geçen öbür bir hanımın çektiği manzaralarda Fransız polisinin etraftaki insanların reaksiyonlarına karşın tartaklamaya devam etmesi ve vurmaya yetkilerinin olduğunu söylemesi reaksiyon toplamıştı.

Manzaraların kısa müddette yayılmasıyla toplumsal medyada fazlaca sayıda kullanıcı Fransız polisinin İslam düşmanı olduğu yorumları yapılmıştı.

Paris Emniyet Müdürlüğü imajların yayılmasının akabinde açıklama yaparak, polis grubunun ihlal durumundaki bir aracı denetim etmek için sirenleri açtığını, durumun aciliyetine karşın iki bayanın yolun karşısına geçmeye çalışarak onları engellediğini argüman etmişti.

Toplumsal medyada şahitlerin sözlerinden yola çıkarak paylaşılan bilgilerde ise Fransız emniyetinin açıklamasının bilakis polislerin geçiş haklarını kullanan başörtülü iki genç bayanı, “İslamofobik” niçinlerle tartakladığı, açıklamanın polisleri korumak için “uydurulduğu” argüman edilmişti.KAYNAK: AA