“Geçişin teknolojik gelişimi için dört kılavuz”

acromial

New member
yolda dekarbonizasyon Yenilenebilir enerji kaynaklarının belirleyici bir rol oynadığı yerlerde, farklı enerji kaynaklarına başvurma ihtiyacı giderek daha açık hale geliyor. Ancak bu kaynakların ürettiği enerji, özellikle tabi olduğu çevresel ve teknolojik kısıtlamalar nedeniyle, halen güçlü dalgalanmalar ve arzın sürekliliğini sağlamada zorluklarla karakterize edilmektedir.

Enerji geçişi birini temsil eder gelişmek için teknolojik yenilikle el ele gitmesi gereken önemli bir zorluk. EY, enerji sektöründeki oyuncuları yenilikleri üretim ve işletim modellerine entegre etmeye teşvik eden ve teşvik eden düzenleyici müdahaleler yoluyla geçişin teknolojik gelişimini amaçlayan dört temel kılavuz belirledi.

Her şeyden önce, yenilenebilir kaynaklardan üretim teknolojilerinin entegrasyonuna izin veren ve örneğin endüstriyel ölçekte piller, ‘metre arkası’ piller, ‘akıllı’ araç gibi akıllı üretim ve tüketim unsurlarını devreye sokan etkinleştirici teknolojilerin geliştirilmesi gereklidir. şarj etme, ‘ısıtma gücü’ ve ‘hidrojen gücü, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Yapay Zeka (AI)’ için yenilenebilir enerji kaynakları.

Bunu, tüketicileri sorumlu kılan, onları sadece pasif alıcılar değil, sürecin kahramanları haline getiren iş modellerinin sağlamlaştırılması izler; pazarın mimarisi, tedarik sistemlerinin yenilenebilir enerjiden daha fazla pay almasını sağlamak için başka bir temel unsurdur; son olarak işletim sistemleri, örneğin depolama, dağıtım ve önleme gibi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili zorlukları yönetecek şekilde olmalıdır.

Halihazırda sürdürülmekte olan uzun vadeli hedef, küresel ekonomik ve sosyal kalkınma için gerekli hizmetleri sunan, ancak aynı zamanda ve genel olarak küresel ısınma etkisini durdurabilecek, olumsuz etkileri ortadan kaldırabilecek yenilikçi enerji teknolojileri ve sistemlerine geçiştir. hava, toprak ve su kalitesi üzerindeki etkileri ve enerji güvenliğini garanti eder.