“Girişimcilerin finansal kültürünü geliştirmek ülke için bir zorluktur”

acromial

New member
“Hem bireylerin hem de kuruluşların finansal eğitim düzeyinin artırılması, bu ülkenin geleceğinin zorluklarından biridir.” Bunlar, Ulusal Bankacılık ve Borsa Ansiklopedisi Birliği (Assonebb) başkanı Daniele Previati'nin, Assonebb, Bper tarafından Modena'da düzenlenen 'Finansal Kültür ve Sürdürülebilirlik: bankalar ve KOBİ'ler için zorluklar' toplantısı vesilesiyle söylediği sözlerdir. Cna, Confcommercio, Confesercenti Modena, Lapam Confartigianato ve finansal kültür konusuna ve kredi kurumları ile küçük ve orta ölçekli işletmeler arasındaki ilişkiye adanmıştır.

Previati şöyle devam etti: “İtalya genel olarak düşük düzeyde finansal eğitime sahip bir ülke ve bu durum girişimcilerimizin, özellikle de mikro girişimcilerin ve küçük girişimcilerin finansal eğitim düzeyine açıkça yansıyor.” diyen Previati şöyle devam etti: “Organize edilmiş girişimler var Ticari derneklerle birlikte girişimcilerimizin eğitimini artırmak ve finansal eğitim düzeyini artırmak, aynı zamanda sürdürülebilirlik konularına daha fazla dikkat ve farkındalığın artmasına da yol açıyor” dedi.

“Finansal eğitim düzeyi ile çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik konularına ve ayrıca Previati'nin gözlemlediği yönetim modelleriyle bağlantılı hassasiyet arasında pozitif bir ilişki olduğunu çeşitli çalışmalarla doğruladık. Bugün bu girişimde gördüğümüz gibi, bu herkesi ilgilendiren bir konudur: iş dünyası, bankalar ve üniversiteler dünyası”, diye tamamladı Başkan Assonebb.