İsrail’de çarpıcı tahlil: Ne Rusya ne ABD Türkiye’yi durduramaz!

Haris

New member
Zvi Bar, kara harekatında Türkiye’yi durduracak güç olmadığını tabir etti.

Terör örgütü PKK’nın İstanbul ve Gaziantep ataklardan daha sonra Türkiye’nin Suriye’nin kuzebir daha düzenlediği hava harekatı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kara harekatı iletisi dünya basınında konuşulmaya devam ediyor.

Son olarak Haaretz gazetesinde bir tahlil kaleme alan İsrailli emekli asker Zvi Bar, Türkiye’nin Suriye operasyonu için hazır olduğunu, Rusya ve ABD’nin buna mani olamayacağının altını çizdi.

Türkiye son periyotta PKK terör örgütünün sivilleri gaye aldığı hareketlerinin akabinde terör tehlikesini ortadan kaldırmak için hudut ötesi operasyona hazırlanıyor.

PKK’nın İstanbul ve Gaziantep taarruzlarından daha sonra Pençe Kılıç Hava Operasyonu ile Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör yuvaları vurulurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kara harekatı iletisi verdi.


BEKLENEN SURİYE OPERASYONU DÜNYANIN GÜNDEMİNDE

Türkiye’nin bu istikametteki hazırlıkları devam ederken mevzu dünya kamuoyunun da gündeminde. Bilhassa bölge ülkeleri Türkiye’nin operasyon hazırlıklarını yakından takip ediyor. Bu kapsamda İsrail gazetesinde emekli asker Zvi Bar bir yazı kaleme aldı.

İSRAİL MEDYASINDA OPERASYON ANALİZİ

Türkiye’nin son periyotta diplomatik adımlarını yorumlayan Bar, Suriye operasyonunun kaçınılmaz olduğunu ve Türkiye’nin önüne kimsenin mani koyamayacağını belirtti.

Bar kelam konusu yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılığına dikkat çekerken bölgedeki iki güç olan Rusya ve ABD’nin husus hakkındaki tavırlarını kıymetlendirdi.

“RUSYA VE ABD OPERASYONA PÜRÜZ OLAMAZ”

Rusya’nın Türkiye karşısında Ukrayna savaşı, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyelikleri süreci niçiniyle elinin zayıfladığını belirten Bar, ABD idaresinde de benzeri bir durumun yaşandığının altını çizdi.

Bar yazısında, “Erdoğan Suriye’ye operasyona karar verirse Rusya’nın yoluna çıkıp çıkmayacağı kuşkulu. Daha karmaşık ikilem ABD’ninki olacaktır. Biden Türkiye’ye yeni F-16 uçaklarının satışı için en istekli lobici haline geldi.” sözlerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN HAREKAT MESAJI

Konya’da ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Büyükşehir Yatırımları ve Afşar Barajı ile İmali Tamamlanan Öbür Tesislerin Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için’ diyen şairin tabir ettiği üzere milletimizin ve devletimizin bekası, huzurlu ve kuvvetli geleceğimiz için canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı şükranla yad ediyoruz. İnşallah bu harekatlarla adım adım ülkemizi, sonları ötesinden başlayarak, her karışıyla inançlı hale getirmekte kararlıyız.’ sözlerini kullanmıştı.