Kart Kullanım Ücreti İadesi Dilekçesi

Hasan

New member
Hesap İşletim Ücretini Geri Alma Iyi mi Oluyor?
Hesap isletim tutarı almayan bankalar ile igili bir yazımızı daha ilkin sitemizde paylaşmıştık. Bankalar hesap işletim ücretini bir halde o şekilde yada bu şekilde bizlerden öğrenim etmeye çalışıyorlardı. Uygulamaya konulmuş olan yasa ile bankalar artık bireysel banka hesaplarından hesap işletim tutarı almayı durdurma sonucu aldılar.

Hesap İşletim Harcaması Nedir?

Hesap işletim tutarı bankaların, bankada hesabı bulunan müşterilerden belli bir oran da paralarının muhafaza edilmesi şeklinde sebeplerden dolayı kestikleri hizmet servisinin ücretidir.

Banka müşterilerinin bir bir çok aslına bakarsak bu ücretin bilincinde değildi. Aslına bakarsak kesilen ücret her ne kadar minik olsa da bankalar bunu bir oldukça müşteriden aldıklarından dolayı bizim için azca olan ücret bankalar için devasa yükseklikte bir gelir kalemi oluyordu. Doğal olarak ki bu hesap işletim tutarı bankalar için kolay ve rahat bir gelir kalemiydi.

İnsanlar genel olarak 10, 20 , 50, 100 TL ler için fazla uğraşmak istemiyor. Bunun sebebi sıra bekleme vs. sebeplerden dolayı hesaplarından kesilen ücretlerinin peşlerine düşmüyorlardı. Fakat hesap işletim tutarı geri alma sizin için küçük bir durum olsa da ileride bankaların atacağı adımlar için düşünmelerine sebep olacaktır.

Artık bankalarda ticari olmayan hesaplardan para kesilmiyor ve kanunlarla bu durum belirlendi.

Hesap İşletim Bedeli Hangi Yıldan İtibaren Alına Bilir?
Hesap işletim bedeli almayan bankalar konusunu geçtikten sonrasında hesap işletim bedelini hangi yıldan itibaren alabiliriz.