Kilolardan Bakterilerle Kurtulma Yöntemi

Adanali

Member
İdeal kilosuna kavuşarak sıhhatli bir yaşam sürdürmek için sıkıntılı rejimlere katlananların kâbusu olan “yoyo tesiri”nin bağırsak bakterilerinden kaynaklandığı bulunmuş oldu.
Diyetisyen Emre Uzun, rejim sonrası tekrardan kilo alma problemininin, sıhhatli bağırsak bakterilerine haiz olmayı elde eden 10 kolay yöntemle çözülebileceğine dikkat çekiyor.Kilo fazlalığı yüzünden fizyolojik ve ruhsal olarak negatif etkilenenlerin en büyük kâbusu, pek fazlaca fedakârlığa katlanarak yaptıkları rejimler yardımıyla verdikleri kiloları, diyetin sona ermesinin arkasından tekrardan almalarıdır. Bilim adamları “rejimde yoyo tesiri” adında olan bu probleminin, oldukça yüksek olasılıkla bağırsak bakterilerden kaynaklandığını tespit etti. Diyetisyen Emre Uzun bu araştırmanın, rejim sonrası tekrardan kilo alımının, aşırı kiloluluk ile değişime uğramış olan bağırsak bakterilerinin metabolizmayı negatif yönde etkilemesinin niçin bulunduğunu açığa çıkardığını belirtti.

Diyetisyen Emre Uzun, fareler üstünde meydana getirilen bu araştırmada, obez farelerin, aşırı kiloluluk yüzünden değişime uğramış olan bağırsak mikrobiyomlarını rejim esnasında da koruduklarının belirlendiğini söylemiş oldu. Nature dergisinde de piyasaya sürülen araştırmanın bulgularına nazaran, obeziteyle değişen bağırsak bakterilerinin ağırlık yitirilmesine karşı bir tampon görevi üstlendiği görüldü. Farelerin bu yüzden rejim bitiminde tekrardan kilo aldıkları gözlendi.49 TRİLYON BAKTERİYLE GELEN SAĞLIK
Diyetisyen Emre Uzun, araştırmanın ortaya koyduğu sonuçların, rejimde yoyo tesirinin yaşanmaması için, bağırsak mikrobiyomunun aşırı kiloluluk sorunundan yada aşırı kilo alınmadan önceki haline getirilmesinin koşul bulunduğunu kanıtladığını beyan etti.

Vücudumuzda bulunan ortalama 49 trilyon bakteriden çoğunun bağırsaklarımızda yaşadığını, buna “bağırsak mikrobiyotası” dendiğini özetleyen Emre Uzun, sağlığımız için oldukca lüzumlu olan bu bakterilerin bazılarının ise hastalıklara yol açabileceğinin bilindiğini söyledi. Diyetisyen Emre Uzun, söz mevzusu mikrobiyotanın 10 rahat yöntemle geliştirilebileceğinin altını çizerek böylece zararı olan bakterilerin çoğalmasını engelleme şansımızın bulunduğunu söylemiş oldu.