Kraliçe Elizabeth’in vefatı hakkında yeni tez

Haris

New member
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 70 yıllık saltanatı 8 Eylül’de son buldu…

96 yaşında hayata gözlerini yuman Kraliçe’nin mevt haberi, uzun müddet dünya gündeminde birinci sırada yer aldı.

Elizabeth’in mevti daha sonrasında tahta oğlu Prens Charles çıktı.

ÖLÜM niçinİ: YAŞLILIK

İngiltereli vatandaşlar büyük ıstırap yaşarken Kraliçe, 19 Eylül’de ihtişamlı bir cenaze merasimiyle son seyahatine uğurlandı.

Elizabeth’in mevt sebebi ise ileri yaşa bağlı sıhhat sıkıntıları olarak belirtildi.

KEMİK İLİĞİ KANSERİ OLDUĞU ARGÜMAN EDİLDİ

Kraliyet’e yakınlığıyla tanınan muharrir Gyles Brandreth’in kaleme aldığı Elizabeth: An Intimate Portrait’te (Elizabeth: Samimi Bir Portre) isimli kitapta, Kraliçe’nin vefat niçiniyle ilgili şaşırtan bir argüman ortaya atıldı.

Elizabeth’in son senelerda semptomu epeyce görülen kemik ağrısı olan bir tıp kemik iliği kanseriyle çaba ettiği bu yüzden de birtakım kimi sıhhat problemleri münasebet gösterilerek kimi programlarını iptal ettiği açıklandı.

“HAREKET ETME ZAHMETİ YAŞADI”

Kitabın bir kısmında Brandreth’in şu sözleri yer aldı:

“Kraliçe’nin kemik iliğindeki plazma hücrelerini etkileyen miyelom tipine yakalandığını duymuştum. Bu da ömrünün son yılında gündeme gelen yorgunluğunu, kilo kaybını ve ‘hareket etme kuvvetliğü’ yaşamasını açıklıyordu.”

“SOĞUKKANLI REAKSİYON VERDİ”

Öte yandan Brandreth, Kraliçe’nin süratle berbata giden sıhhat durumu karşısında ‘sınırlı vaktinin kaldığını’ bildiğini, “Çok itidalli bir reaksiyon verdi. Kestirim edileceği üzere durumu büyük bir samimiyetle kabul etti.” kelamlarıyla deklare etti.

‘HAYATA VEDA EDECEĞİNİ BİLİYORDU’

bir daha kitapta yer alan teze nazaran Kraliçe Elizabeth, yakında hayata veda edeceğini, fazla vaktinin kalmadığını biliyordu.

gorevlerini yerine getirebilmek için kendini zorladığı ve bu mecburî dinlenme ve tedavi periyodunda moralini yüksek tutmak için televizyon izlediği açıklandı.