Mevsim geçişlerinde hastalıktan korunmanın yolları

Safa

New member
Havalar soğumaya başladı, kış yavaş yavaş geliyor ve bu soğuklar üstüne üstlük hastalığı da birlikteinde getiriyor. Pekala bu soğuk havalardan, hastalıktan kendimizi nasıl koruruz? Doğal yolları nelerdir?

Hastalandığımızda tüm şifayı bitkilerde, doğal eserlerde arayabiliriz. Ballı çörekli otlu karışımlar, ıhlamurlar hepsi her kaygıya devadır. Gelin bir arada bizi hastalıktan koruyacak bu karışımlara bir göz atalım.

Zerdeçal Suyu


Zerdeçalın ortasında bulunan antiviral, antioksidan ve antienflamatuvar özellikleri yardımıyla bedenimizi yabancı hususlardan korur. Bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor ve virüs, bakteri üzere yabancıların bedenimize girmesini engelliyor.


Bitkisel Çay Karışımı

Hastalığa yakalandıysanız ve öksürükten şikayetçiyseniz hatmi kökü, keten tohumu, adaçayı, limon ve bal yardımıyla bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıyeten güçlü bir balgam söktürücüdür.


Mürver Şurubu

Mürver çiçeğinin başrolde olduğu bu şifa kaynağı, hastalıktan eser bırakmayacak. İçindeki A, B ve C vitaminiyle bedenimizin hastalıklara olan direncini güçlendirerek balgam söktürür, göğsü yumuşatır, ateşi düşürür ve terlemeye yardımcı olarak bedenden toksinlerin atılmasını sağlar.