Rus milyarder, Moskova’daki meskeninde eşi ve kızıyla meyyit bulundu

Haris

New member
Milyarder Vladislav Avayev, gebe eşi Yelena ve 13 yaşındaki kızları Maria’nın cansız vücutları 14. kattaki meskenlerinde Rus milyarderin öbür kızı tarafınca bulundu.

Rusya’nın en büyük bankalarından Gazprombank’ta da yöneticilik yapan Avayev, Putin’e yakın bir isim olarak biliniyordu.

Yetkililer 3 isimde de kurşun yaraları bulunduğunu fakat silahın Vladislav Avayev’in elinde olduğunu söz etti. Meskendeki incelemede toplam 13 kurşun bulunduğu ve konutun içeriden kilitli durumda olduğu açıklandı.

Görgü şahitleri içinde bulunan komşular, Batı yaptırımlarının Vladislav Avayev’i olumsuz etkilemiş olabileceğini söylemiş oldu. Apartmanda bulunan bir diğer görgü şahidi da “Üç el ateş edildiğini ve bir bayanın çığlık attığını duydum. daha sonrasında 2 el daha ateş edildiği ve çığlık sesleri kesildi. Pencereden baktığımda havai fişekler olduğunu düşündüm lakin daha sonradan bunların silah olduğunu anladım” dedi.

CİNAYET İHTİMALİ ÜZERİNDE DE DURULUYOR

Birtakım görgü şahitleri Vladislav Avayev’in Batı yaptırımları niçiniyle ekonomik kahırlardan daha sonra buhrana girmiş olabileceğini söylerken komşuları Gazprombank’ın başı olmaya bu kadar yaklaşmış ve yöneticilik yapmış olan Avayev’in akıllı biri olduğunu ve buhranda görünmediğini söylemiş oldu.

Rus istihbarat yetkilileri durumun intihar üzere görünse de cinayet ihtimalinin de elenmediğini ve soruşturmanın kapsamlı olarak yürütüldüğünü söylemiş oldu.