Savaş yeni boyut kazandı! Açıklama geldi: Tüm güçlerimizle…

Haris

New member
Ukrayna başkanı Zelenskiy, gece saatlerinde paylaştığı manzaralı bildirisinde, son devirlerde olduğu üzere Rusya-Ukrayna savaşında en ağır çatışmaların Donbas bölgesinde sürdüğünü söylemiş oldu.

“RUSYA’NIN HANGİ GÜÇLERİ BİRİKTİRDİĞİNİ GÖRÜYORUZ”
Rus güçlerinin hücumlarına karşılık vermeye devam ettiklerini aktaran Zelenskiy, şu tabirleri kullandı:

“Başta Donbas olmak üzere ana harekat bölgelerinde şiddetli çatışmalar devam ediyor. Donbas için savaş devam ediyor. Güney için savaş devam ediyor.”


Rus ordusunun hareketleri ile ilgili gereken bilgilere sahip olduklarını kaydeden Zelenskiy, “Rusya’nın hangi güçleri biriktirdiğini görüyoruz ve nasıl karşılık vereceğimizi biliyoruz.” halinde konuştu.

Zelenskiy, 24 Ocak’ta, Rusya’nın ülkesinde başlatmış olduğu savaşın 335. günü, yani 11. ayın tamamlanacağını hatırlatarak, “Tüm gücümüzü tek bir şey uğruna, zafer için, Ukrayna’nın zaferi için birleştireceğiz.” dedi.

DEVLET MEMURLARINA YURT DIŞI YASAĞI
Zelenskiy, Ukrayna genelinde misyonlu devlet memurlarının, savaş periyodundaki yurt dışı ziyareti ile ilgili yeni uygulamayı imzaladığını aktardı.

Zelenskiy konuşmasında, yeni karara bakılırsa bir devlet memurunun resmi bakılırsavlendirme olmadan yurt dışına çıkmasının artık mümkün olmayacağını belirtti.

Merkez hükümetine bağlı kurumlar ve bakanlıklarda aşikâr işçi değişikliğinin yapılacağını lisana getiren Zelenskiy, ayrıyeten 22 Rus vatandaşına da bugün yaptırımlar uyguladıklarını bildirdi.