Ses kısılmasına yeterli gelen doğal metotlar

Safa

New member
Sesinizde çatallaşma ve titremeye niye olan ses kısıklığı, gerek toplumsal hayattan iş hayatına kadar biroldukça alanı etkilemekle kalmaz, sıhhatiniz için de tehdit oluşturur.

Ses tellerinin tahriş olması, nodüller, çok sigara tüketimi üzere birfazlaca farklı sebebe bağlı olarak gelişen kısıklığı doğal yollarla tedavi etme biçimleri de bulunuyor.

Uzun bir müddetdir devam eden ses kısıklığınız var ise doktora gözükmenizi tavsiye ederiz. Öte yandan alternatif tıp teknikleriyle boğazları yumuşatmak ve ses kısıtlığını gidermek de mümkündür.

İşte meskende uygulayabileceğiniz yöntemler…

Bıldırcın yumurtası

Çiğ bir biçimde bıldırcın yumurtası içmek, ses kısıklığına iyi geliyor. Sistemli bir biçimde her gün 1 tane bıldırcın yumurtası içtiğinizde daha rahat nefes almaya başladığınızı da fark edebilirsiniz.


Elma sirkesi

Antimikrobiyal özelliklere sahip olan elma sirkesi ses kısıklığı için de faydalı bir bitkisel tahlil olabilir. Bunun için; bir çay bardağı suya 1 – 2 çorba kaşığı doğal elma sirkesi ve bir çay kaşığı balı karıştırarak günde 2-3 kere tüketiniz.

Ballı bitki çayı

Tercih edeceğiniz rastgele bir bitki çayına gün içerisinde 2 kez bir tatlı kaşığı bal, 4-5 damla limon damlatarak ekleyerek ses kısıklığına ve kuruluk, tahrişlik üzere öteki ağız ve boğaz rahatsızlıklarını giderebilirsiniz.


Zencefil

Boğaz ağrılarına âlâ gelen, şişen bademcikleri indiren zencefil ses kısıklığının fazlaca daha kısa müddette düzelmesini mümkün kılıyor.

Sarımsak

Doğal bir antibiyotik olma özelliği taşıyan sarımsak, hastalıkların fazlaca daha kısa müddette düzelmesine yardımcı oluyor. Yemeklere katabilir, çiğden yutabilirsiniz.