Trump: Merkel’e beyaz bayrak gönderdim

Haris

New member
Eski ABD Başkanı Donald Trump, eski Almanya Başbakanı Angela Merkel’i güçte Moskova’ya bağımlılık konusunda uyardığını belirterek, bir görüşmede ona “beyaz bayrak” gönderip, “Rusya ile bir gün sorun yaşayacaksınız ve teslim olmaktan öbür seçeneğiniz olmayacak.” söylemiş olduğini öne sürdü.

“DEVASA KANITLAR”

Avustralyalı medya işvereni Rupert Murdoch’a ilişkin Talk TV, İngiltere’de yayına başladı.

Kanal, yayın hayatının birinci gününde eski ABD Lideri Trump ile yapılan bir röportaja yer verdi. Röportajda 2024’te bir daha aday olacağı imasında bulunan Trump, kampanya finansmanı niçiniyle bu mevzuda kesin bir şey söyleyemeyeceğini belirterek, “Ama şunu söyleyeyim. Bence biroldukca insan hayli keyifli olacak.” dedi.

2020 seçimlerinde hile yapıldığı tezini yinelayan Trump, bu hususta elinde “devasa kanıtları” olduğunu öne sürdü.

Seçimler konusundaki tezlerini desteklemeyi reddeden eski lider yardımcısı Mike Pence’i amaç alan Trump, “Mike aptaldı ve zayıftı.” dedi.

“PUTİN’İ TEHDİT ETTİM”

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in için daha evvel kullandığı “dahi” ve “barış yanlısı” ifadeleri sorulan Trump, bunun “yalan haber” olduğunu söylemiş oldu.

“Onu (Putin) daha evvel hiç tehdit edilmediği bir biçimde tehdit ettim.” diye konuşan Trump, kendisi bakılırsavde olsaydı Ukrayna savaşının hiç yaşanmayacağını öne sürdü.

Trump, ABD seçimlerinde hile yapıldığı ve Putin’in nazaranvdeki kişinin Biden olduğu için Ukrayna’yı işgal ettiği argümanında bulunarak, “Bu kadar insanın hileli bir seçim yüzünden ölmesi ne utanç, değil mi?” ifadesini kullandı.

Eski ABD Lideri, Afganistan’dan çekilmenin, Ukrayna’nın işgaline yol açtığını da savundu.

MERKEL’E BEYAZ BAYRAK

Trump, eski Almanya Başbakanı Angela Merkel’i güçte Rusya’ya bağımlılık konusunda uyardığını belirterek, “Ona (Merkel) ‘Bir gün Rusya ile bir meseleniz olacak ve teslim olmaktan diğer seçeneğiniz olmayacak.’ dedim.” ifadesini kullandı.

Katıldıkları bir milletlerarası görüşmede Merkel’e “beyaz bayrak” gönderdiğini anlatan Trump, “Bu teslimiyeti simgeleyen beyaz bayrak.’ dedim. ‘Ne demek istiyorsun?’ dedi. Ben de ‘Enerjide Rusya’ya bağımlısın. Almanya ve Rusya’nın tarihine bir bak, bu biçimde bir şey olduğunda bana bir güzellik yap ve bu teslimiyet bayrağını kaldır.’ dedim. O bayrak neydi, biliyor musun? Çok lüks bir peçeteydi.” şeklinde konuştu.