Türkiye’de Ucuz Tatil Yerleri

Adanali

Member
Ayvalık’da ucuz dinlence
Aslen Ayvalık bir Bodrum ya da Çeşme kadar pahalı bir dinlence beldesi olmadı hiçbir süre. Ayvalık’ta en popüler yer cunda adası. Eğer konaklamanızı cunda da değil de Akçay, Altınoluk şeklinde yerlerinde yapmış olursanız Ayvalık tatilinizi oldukça daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Şunu söylemek isterim Ayvalık egeye oranla açık ara oldukça daha ekonomik bir dinlence beldesi. Fakat eğer soğuk deniz sevmeyenlerdenseniz buranın denizinin ağustos ayında bile buz benzer biçimde bulunduğunu hatırlatayım.

ayvalık tatil

Didim’de ucuz konaklama
Öteki bir güzel fakat ekonomik dinlence önerimiz Didim. Didim’de son aşama ekonomik fiyatlara pansiyonlar bulabilirsiniz. Fakat yazları Didim oldukça kalabalık olur. Bu sebeple son aşama popüler bir dinlence beldesidir. Bir kaç aile birlikte dinlence yapacaksanız ya da kalabalık bir aileyseniz Didim’de ev kiralayabilirsiniz.

didim tatil rehberi

Türkiye'de ucuza tatil yapılabilecek yerler

Foça’da ekonomik dinlence
Foça aslen ülkemizin en popüler dinlence beldelerinden biri. Güzel İzmir’imizin güzel bir beldesi. Burada aslına bakarsak erken davranırsanız oldukça uygun pansiyonlar bulabilirsiniz. Foça hem ekonomik hem de güzel bir dinlence arayanlar için ideal bir beldedir aslına bakarsak.

foça

Amasra’da ucuz dinlence önerileri
Eğer değişik bir tecrübe arıyorsanız size Amasra’yı kesinlikle tavsiye ederim. Amasra karadenizin şirin mi şirin güzel mi güzel bir dinlence beldesi. Burada yeme içmeden tutun da konaklamaya her şey pek fazlaca ege ve akdeniz sahil beldelerine oranla fazlaca daha ekonomik. Amasra’yı da değerlendirebilirsiniz.

Erdek dinlence önerisi
Genel anlamda Türkiye’de ucuza dinlence yapılabilecek bölgeler sorulunca aklıma ilk Erdek gelir. Erdek aslen bir çoğumuzun küçüklüğünde gittiği bir dinlence beldesidir. Benim fazlaca küçükken ailemle birlikte bir oldukça kez gittiğim ve oldukca sevdiğim bir dinlence beldesiydi Erdek.

Önceleri Bodrum, Antalya ve Çeşme bu denli popüler değildi ve uzun mesafeleri almak bu kadar kolay değildi. Bundan dolayı insanoğlu genel anlamda yaşadıkları yere daha yakın dinlence beldelerini tercih ederlerdi. İşte bunların başlangıcında Erdek gelirdi. Erdek şu anda da aslen oldukça popüler ve son aşama güzel bir dinlence beldesi. Çarşısı, denizi, akşam gezilecek bölgeleri ile aslen tam bir dinlence kasabası. Eğer ekonomik fakat güzel bir dinlence geçirmek istiyorsanız Erdeği kesinlikle bir değerlendirin derim.

en ucuz tatil önerileri - Erdek tatil rehberi

En ucuz dinlence bölgeleri herşey dahil
Eğer ben bir otele gireyim kafam da rahat olsun diyorsanız ve en ucuz dinlence bölgeleri herşey dahil olsun diyorsanız size kesinlikle Alanya bölgesini tavsiye ederim. Alanya bölgesi Antalya’da yer edinen öteki kemer, lara, belek benzer biçimde bir oldukça bölgeye oranla oldukca daha ekonomiktir. Dolayısıyla burada yer edinen otel tutarları öteki bölgelerdeki otel fiyatlarına oranla kesinlikle daha uygundur. Eğer çocuklarınızla birlikte herşey dahil sistemde uygun bir dinlence arıyorsanız Alanya otellerine bir göz atın derim.

en ucuz tatil yerleri herşey dahil

Gökçeada dinlence rehberi
Ufak bir ada olduğundan burada konaklama adına oldukca fazla seçenek yok. Bundan dolayı size önerim hem ekonomik hem de değişik bir tecrübe adına rum köylerindeki pansiyonlarda kalmanız. Oldukça ekonomik fiyatlara konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Gökçeada son aşama sessiz ve sakin bir adadır. Burayı güzel bir tabiat ve deniz tatili yapmak isteyenlere tavsiye ederim.

en ekonomik tatil seçenekleri - gökçeada tatil rehberi

Sığacık’ta bir dinlence
Eğer ege denizine karşı bir ilginiz var ve egede dinlence yapmak istiyorsanız da size Sığacık bölgesini tavsiye ederim. Burası söylediğim şeklinde egeyi seven fakat Çeşme benzer biçimde popüler bölgelere fazla para harcamak istemeyenlere son aşama uygun bir seçenek aslına bakarsak. Güzel bir denizi bulunduğunu da dipnot olarak düşelim.