Twitter’ın kurucusu Dorsey’den Elon Musk açıklaması

Haris

New member
Jack Dorsey, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolarlık bir mutabakatla satın alması daha sonrası Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, Musk’a övgüde bulundu ve şirkete güvendiğini söylemiş oldu.

Dorsey, Twitter’daki mesaj dizisinde satın alma konusundaki görüşlerini özetledi. Platformun tek bir bireye ilişkin olmamasına karşın bir daha de bir şirket olduğunu ve Musk’ın onu ayakta tutmak için “güvendiği tek çözüm” olduğunu söylemiş oldu.

“Elon’un ‘maksimum derecede muteber ve geniş kapsamlı’ bir platform oluşturma maksadı hakikat olan. Bu hem de [Twitter CEO’su Parag Agrawal’ın] gayesi ve onu seçmemin sebebi,” diye yazdı ve “Şirketi imkansız bir durumdan kurtardığınız için ikinize de teşekkür ederim. Bu gerçek yol… Buna tüm kalbimle inanıyorum.”

Twitter’ı “küresel bir bilince en yakın şey” olarak nitelendirerek bu formu “korumanın” gereğini lisana getirdi.

Dorsey, Musk’ın dümende bulunmasına olan inancını “Twitter halka açık sohbete hizmet etmeye devam edecek” kelamlarıyla vurguladı.

Elon Musk, 4 Nisan’da şirketin %9,2 payını satın aldıktan kısa bir süre daha sonra, bu ayın başlarında Twitter için devralma teklifini birinci sefer verdi.

Dorsey, 2006 yılında kuruluşundan bu yana şirkete liderlik ettikten daha sonra geçen Kasım ayında Twitter’ın CEO’luğundan istifa etmişti ve Parag Agrawal onun yerine vazifeye başlamıştı.

KAYNAK: RT NEWS