Arjantin’de metroda inanılmaz kurtuluş!

Haris

New member
Arjantin’de tansiyonunun düşmesi niçiniyle istikrarını kaybeden ve tren raylarına düşerek seyir halindeki trenin altında kalan gencin kaza anına ilişkin imajları gündem oldu.

Arjantinli 24 yaşındaki Candela isimli genç, 29 Mart’ta ülkenin Buenos Aires eyaletine bağlı Gonzalez Catan bölgesindeki Güney Belgrano treninin Independencia İstasyonu’nda istikrarını kaybederek bir trenin geçtiği esnada tren raylarına düştü.

Basına yansıyan manzaralarda istikrarını kaybettiği görülen Candela’nın birkaç adım sendeleyerek tren raylarına düşmesi, trenin durdurulup genç kızın kurtarılarak hastaneye gdolayılmesi yer alıyor.

“HAYATTA KALDIĞIMA ŞAŞKINIM”

Kaburga kırığı niçiniyle karaciğeri parçalanan, başında meydana gelen kontüzyon niçiniyle sol kulağında işitme kaybı ile burunla kaş içinde kafatası kırığı bulunan Candela, 12 gün Alberto Balestrini Hastanesi’nde kaldıktan daha sonra taburcu oldu.

Arjantin’de yayın yapan C5N televizyonuna konuşan Candela, “Hayatta kaldığıma şaşırdım.” dedi.

Kaza anını anlatan Candela, “Önümde olan bir bireye haber verdim ancak fark etmedi. Ona ‘Pardon kendimi yeterli hissetmiyorum.’ dedim ve bayıldım.” diye konuştu.

Candela, kazayı hayli detaylı hatırlamadığını belirterek, sırf tren istasyonunda etrafında insanların olduğunu, tam olarak şuurunun hastanede yerine geldiğini ve başından geçenleri kendisinin de yayınlanan görüntülerden izlediğini söylemiş oldu.