Bu Kadarına da Pes Doğrusu! Nişanlısını “Eş Değiştirme” Uygulamasında Yakalayan Adamın Trajik Kıssası

Mustafa

New member
Nişanlınızın bir swinger sitesinde profili olduğunu görseniz ne yapardınız? Günümüzde swinger’ın ne olduğunu bilmeyen yoktur lakin biz bir daha özetlemek gerekirse anlatalım. Swinger, İngilizce kökenli bir söz ve ‘eş değiştirme’ manasında kullanılır. Genelde iki çift içinde gerçekleşen bu olaya verilen isim, tek takılanlar ve epey sayıda çiftle takılanlar için de geçerli. Mevzumuza dönecek olursak genç bir adam, yakında evlenmeyi düşündüğü fazlaca sevgili müstakbel eşinin bir swinger sitesinde profili olduğunu öğrenince neye uğradığını şaşırmış. bilgileri duymaya hazır mısınız?

1. Ne ortasındayım swinger’ın ne de tamamen haricinde.

Genç bir adam; The Sun gazetesinin, bizdeki versiyonu Güzin Abla olan, dertlilerin kimine derman olan kimine de hasbinallah çekip ‘Başlatma evladım sıkıntısına.’ diyen tavsiye köşesine mektup yazmış. Mektupta evvel müstakbel eşinin bir swinger sitesinde takıldığından bahsetmiş ve akabinde yaptığı planla onu nasıl yakaladığını anlatmış. Başta sadece nişanlısının elinden telefonunu düşürmemesinden ve her cuma arkadaşlarıyla dışarı çıkmasından şüphelenmiş. Kuşkunun kemirdiği ruhunun acı çığlıklarına dayanamayıp bayanın tabletini karıştırınca da aldatıldığının ispatını bulmuş.

2. Her şey epey suçsuz başlamış halbuki

Genç adam: ‘Ben 35 yaşındayım, o da 30. Temmuzda evlenecektik, işler yolunda sanıyordum ancak aslında değilmiş. Nişanlım arkadaşlarıyla her cuma dışarı çıkıyor. Her vakit taksi gelmeden aşağıda oluyor, çıkarken de her keresinde bana düzgün görünüp görünmediğini soruyor. Ben de tabi ki, ‘Evet âlâ görünüyorsun.’ diyorum. Buna kızmış üzere görünüyor, dudak büküyor lakin ne dememi bekliyor ki?’ diyor. Ne desen boş artık, diyesi geliyor insanın. Sizce de o denli değil mi?

3. “İmzayı atmadan son kaçamaklar”

‘Dışarı çıkmasına takılmıyorum lakin telefonu elinden düşmez oldu.’ Çok üzmüşlerdir bu çocuğu, söylemiş olduğinizi duyar üzereyiz. ‘Nişanlım şimdi her cuma saçlarını, hatta her hafta tırnaklarını bile yaptırıyor. Doğal olarak ben de öteki biriyle konuşup konuşmadığını merak etmeye başladım. bir daha eğlenmek için dışarı çıktığı bir gece de dayanamayıp tabletini açtım ve bir swinger sitesindeki açık unuttuğu profilini gördüm. Neye uğradığımı şaşırdım. Başımdan kaynar sular boşandı, bilhassa profilinde ‘İmzayı atmadan son kaçamaklar.’ yazdığını görür görmez.’

4. Aldatılma öykülerinin vazgeçilmezi: Dedektif sevgili

Genç adam, bu olayın üzerine nişanlısının sitede ne kadar faal olduğunu ve nasıl takıldığını öğrenmeye karar vermiş. ‘Ben de siteye kayıt olup bir profil oluşturdum ve o bu yemi direkt yuttu.’ diyen adam, biraz konuştuktan daha sonra nişanlısının, ‘Swinger sitesiyle kontaklı bir kulüpte buluşmaya ne dersin?’ diye sorduğunu ekliyor. Bağını sağlıklı bir biçimde denetim edemediğini ve işlerin yeterlice raydan çıktığını şu sözlerle tabir ediyor, ‘Artık yatakta yanıma yanaşmaktan kaçıyor, işe giderken bile beni öpmek istemiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.’ Yok, bu çocuktan olmayacak.

5. Birtakım çıkmazlar.

Yaşadıklarından daha sonra ne yapacağını bilemeyen adamın duruşunda ve bakışlarında ‘Yıkılmadık lakin ayakta da değiliz.’ hali olduğu aşikar lakin bir daha de kendini bırakmayıp sağduyulu bir tahlil arayışında olması takdire şayan. Her şeye karşın kıssasını şunu sorarak bitiriyor genç aşık, ‘Ona ne gördüğümü söylemek için planladığımız buluşmaya mı gitsem yoksa nişanı atıp onu terk mi etsem?’

6. Her toplum kendi Güzin Abla’sına muhtaç natürel ki.

The Sun’ın Güzin Ablası Agony Aunt Deidre Sanders, iki ortada bir derede kalan adama nişanlısıyla muhakkak konuşması gerektiğini ve konuşmadan onunla evlenmemesini söylüyor. ‘Hemen bir şeyler yapmazsan münasebetin sonunu getirebilecek bir şey öğrendin. Kafanı bu fikirler kurcalarken onunla evlenemezsin.’

7. Bütün taşlar ortaya dökülsün, diyor Agony Aunt.

‘O swinger takılmayı seviyorsa hakikaten birbirinize uygun musunuz? Cinsel hayatınız renklensin derken bu onun sonunu getirir mi? Çabucak münasebetiniz hakkında konuşmak için vakit bulun. Ona açık bıraktığı sekmeyi ve ne gördüğünüzü söyleyin.’

8. Ya siz?

Agony Aunt Deidre Sanders’ın karşılığını okuduk ancak siz ne dersiniz? birinci vakit içinderda yaşananları tekrar bir gözümüzde canlandıralım ve akabinde şunu cevaplayalım: ‘Siz adamın yerinde olsanız ne yapardınız?’ Haydi yorumlara!