Daha sorunsuz EV şarjı ve daha fazla benimsenme yolunda – Bilim Gazette

Mustafa

New member
Salata İklim ve Sürdürülebilirlik Enstitüsü’ndeki çalışmalarına başlamanın mükemmel yoluydu bu.

General Motors’un eski baş ekonomisti Elaine Buckberg, bu yaz EV’siyle Michigan’dan yeni memleketi Massachusetts’e gitti ve yolculuğun bir yönünü özellikle zorlu buldu.

Kocasıyla birlikte sahip olduğu başka bir elektrikli araçla bu yolculuğu ikinci kez yapan Buckberg, “Amerika’nın çok fazla şarj cihazının bulunmadığı bir bölgesinden geçiyorsanız gerçekten araştırma yapmanız gerekiyor” dedi. “Oraya vardığımızda şarj cihazı çalışacak mı? Geri dönüş seçeneğimiz nedir? Daha erken şarj etmemiz gerekiyor mu?”

Uzun mesafeli yolculuklar için güvenilir olmayan kapsama alanı ile kamuya açık şarj cihazlarının azlığı, elektrikli araçların yaygın olarak benimsenmesinin önünde büyük bir engel olmaya devam ediyor. Yeni Sürüş Sorunsuz Kamuya Açık EV Şarj Girişiminin başkanı olarak Salata Enstitüsü’nün yeni kıdemli üyesi Buckberg, iyileştirmelerin peşinde Bilim ve MIT Enerji ve Çevre Politikası Araştırma Merkezi’nden araştırmacılardan oluşan bir ekibe liderlik edecek. Başlıca işbirlikçileri arasında, aynı zamanda MIT Enerji ve Çevre Politikası Araştırma Merkezi’ni de yöneten MIT uygulamalı ekonomi profesörü Christopher R. Knittel ve aynı zamanda Salata Enstitüsü’nü de yöneten Bilim’ın İklim ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı James H. Stock yer alıyor.

Buckberg, Gazette için ekibin bazı fikirlerinin önizlemesini sunarken aynı zamanda EV sürücülerine ipuçları da verdi. Röportaj uzunluk ve netlik açısından düzenlendi.

GAZETE: EV geçişi neden bu kadar önemli?

– Buckberg: Ulaşım, ABD sera gazı emisyonlarının yüzde 28’ini oluşturuyor. Binek araçlar gibi hafif ticari araçlar ise yüzde 17’yi oluşturuyor. Elektrikli araçlara geçiş, sera gazı emisyonlarını azaltmak ve emisyonları nihai olarak net sıfıra indirmeye devam etmek açısından son derece önemlidir.

GAZETE: Kamuya açık şarjla ilgili sorunlar elektrikli araçların benimsenmesini nasıl engelliyor?

– Buckberg: Gerçek şu ki EV’ler, içten yanmalı motorlu taşıtların giderek daha iyi bir alternatifi haline geliyor. Daha uzun menzilleri var. Fiyat noktaları düştü. Farklı şekil ve boyutlarda mevcut hale geliyorlar. Ancak çözülemeyen şey, her yerde bulunan ve kolay şarja erişimdir. Bu, yalnızca otomobil üreticilerinin çözemeyeceği bir sorun.

EV’yi ilk benimseyenlerin çoğunun şarj sistemini kurabilecekleri evleri var, ancak EV geçişini gerçekten başarmak için iki şeye ihtiyacımız var. Birincisi, evde şarja bağlanamayan insanlara EV şarj seçenekleri sunacak topluluklara ve işyerlerine ihtiyacımız var. İkincisi, her EV sahibinin bir yolculuğa çıkabileceğini hissetmesi için otoyol koridorları boyunca DC hızlı şarja ihtiyacımız var.

Bu önemlidir çünkü pazar araştırması otomobil alıcılarının otomobilleri aşırı kullanım durumları için satın aldıklarını göstermektedir. Evde iki araba olsa ve çok az yol gezisi yapsalar bile yine de o yolculuğu yapmayacak bir araba istemezler.

– Buckberg: İncelediğimiz ilk proje, halka açık şarj cihazı verilerinin gerçek zamanlı paylaşımıdır. Böylece, tıpkı seyahatinizi planlarken yaptığınız gibi, Apple veya Google Haritalar gibi uygulamalara gidebilir ve yol boyunca şarj cihazlarını bulabilir, çalışıp çalışmadıklarını öğrenebilir, kuyruk olup olmadığını öğrenebilir ve fiyatların ne olduğunu öğrenebilirsiniz. ilerlemek.

Düşündüğümüz bir diğer şey de topluluk şarj yerlerine yatırımı teşvik edecek imardır. Bu, en iyi imar uygulamalarının geliştirilmesini ve Taubman Eyalet ve Yerel Yönetim Merkezi ve Bloomberg Şehirler Merkezi gibi Bilim kaynaklarının belediyelere dağıtılması için kullanılmasını içerebilir. Örneğin, otoparkınız halka açık, çalışan, müşteri veya yerleşik otopark içinse, otoparkınızdaki her X alan için bir şarj cihazına ihtiyacınız vardır.

Elektrikli araçlarla ilgili bir diğer önemli husus da iklim faydalarını en üst düzeye çıkarmaktır. Aslında şarjı, araçları şarj etmek için gereken elektriğin üretilmesinde daha fazla yenilenebilir enerjinin yer aldığı, yani daha düşük emisyonların olduğu gündüz saatlerine doğru yönlendirmek istiyorsunuz. Elektrik tarifesi yapılarının nasıl tasarlandığını düşünmemiz gerekiyor.

GAZETE: Ülkeler arası gezileriniz sırasında bunu nasıl çalıştırdınız?

– Buckberg: Ben hararetle araştırırken kocamın araba kullanmasına dönüştü. Chevy Bolt EV’imde bulunan uygulama, yolculuğa başladığınızda şarj seviyenizi okumanıza olanak tanıyor. Ama sonra New York’un kuzeyindeki daha küçük bir kasabada “Bu şarj cihazına bir son verin” diyecek.

Daha sonra internette şarj cihazının çalışıp çalışmadığına dair bilgi bulmaya çalışmam gerekiyordu. Bu tip şarj cihazlarının web sitesi var mı? Bunu, Plugshare gibi şarj cihazlarının çalışıp çalışmadığını bildiren başka bir siteyle çapraz referans yapabilir miyim?

Bu sitelerden biri bana birinin onu en son ne zaman kullandığını söylüyor mu? Son 12 ila 24 saat içinde işe yaradıysa kendimi oldukça iyi hissediyorum. Ancak son birkaç günde çalıştığına dair bir rapor bulamazsam çok daha dikkatli olacağım. İkinci yolculuğumuzda iki hafta önce bizim için çalışan bir şarj cihazının yanında durduk. Ve bu sefer işe yaramadı.

GAZETE: EV şarjında ilerlemeyi nerede görüyorsunuz?

– Buckberg: Yedi otomobil üreticisinden oluşan bir konsorsiyum, Kuzey Amerika’da 30.000 şarj cihazına ortak yatırım yapacağını duyurdu. Ve onları restoran ve banyo olan yerlerde istiyorlar. Diğer şirketler, kamyon durakları ve büyük mağazaların otoparkları gibi 20 veya 30 dakika şarj etmenin o kadar da kötü olmayacağı yerlere şarj cihazı kurmak için hamle yapıyor. Öğle yemeğinizi veya ayak işlerinizi onlara göre planlayabilirsiniz.

Ancak bu ilerlemeye rağmen EV şarj deneyiminin çok daha iyi olması gerekiyor. Her istasyonda çok sayıda şarj cihazına ihtiyacımız var. Rotanızı planlayan yerleşik yazılıma sahip araçlara ihtiyacımız var. EV’niz, siz sormadan sizi şarj cihazına göndermeli ve aküye ön hazırlık yapmalıdır. Her EV sahibinin bu tür bir deneyime sahip olmasına ihtiyacımız var. Bunun gerçekleşmesi için EV şarj altyapısının çok daha hızlı bir şekilde iyileşmesi gerekiyor. MİT ile olan bu işbirliği bu nedenle çok önemli.

Günlük Gazete


En son Bilim haberlerini almak için günlük e-postalara kaydolun.