Dato Johari bin Abdul: Erdoğan Müslümanların şampiyonu!

Haris

New member
TBMM Lideri Şentop, Cezayir’de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 17. Konferansı kapsamında Malezya Temsilciler Meclisi Lideri Bin Abdul ile bir ortaya geldi.

Şentop, karşılıklı düzgün alakaların bulunmasından duyulan memnuniyeti lisana getirdiği toplantıda, iki ülke parlamentoları içinde temas ve işbirliğinin daha da artırılabileceğini söylemiş oldu.


Malezya ile Kapsamlı Stratejik İştirak düzeyine yükseltilen ikili bağlantılar kapsamında ticaret hacmini istikrarlı halde artırma maksadını tabir eden Şentop, Türkiye’nin yaşadığı 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünü hatırlatarak, kelam konusu örgütün, faaliyette bulunduğu ülkeler açısından da ulusal güvenlik riski oluşturduğunu vurguladı.

Şentop, FETÖ’nün yeni kuşak bir terör örgütü olarak, ülkeleri istikrarsızlaştırmak suretiyle faaliyetlerini yaydığını ve eğitim kurumu, STK üzere yapılarla kendini gizleyebildiğini belirtti. Malezya’nın FETÖ’yle gayrette gösterdiği işbirliğinden dolayı memnuniyetini lisana getiren Şentop, Malezya’da hala etkin olan FETÖ iltisaklı okullarla ilgili de tahlil beklentisini aktardı.

Malezya Temsilciler Meclisi Lideri Bin Abdul da FETÖ’nün yapısını anladıklarını ve Türkiye’ye dayanaklarını söz ederek, “(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan, bizim de gıptayla baktığımız bir insan ve diyebiliriz ki Müslümanların şampiyonu.” dedi.

KAYNAK: AA