Ermenistan Savunma Bakanlığı: Ermenistan ve Azerbaycan içindeki çatışmalar durdu

Haris

New member
Ermenistan ordusunun provokasyonlarıyla Azerbaycan ve Ermenistan orduları içinde başlayan çatışmalara dair Ermenistan Savunma Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı. Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Aram Torosyan yaptığı açıklamada, taraflar içinde çatışmaların durduğunu belirterek, “Bu akşam lokal saatle 20.00 itibariyle tüm bölgelerde çatışmaların tamamı neredeyse durdu” dedi.

Ermenistan’daki toplumsal medya kullanıcıları içinde Azerbaycan ordusunun birfazlaca noktada denetim sağladığı bilgisinin sıkça dolaştığı argümanlarına cevap veren Sözcü Torosyan, “İnternette dolaşan birtakım Ermeni yerleşim yerlerinin Azerbaycan denetimine geçtiği bilgisi muhakkak palavradır. Bu prestijle bir sefer daha benzeri haberlerin yapılmaması ve münhasıran resmi haberlerin rehberliğinde hareket etme davetinde bulunuyoruz” tabirlerini kullandı.

“KİMSEYE ERMENİSTAN TOPRAKLARINDAN BİR KORIDOR VERMEK NİYETİNDE DEĞİLİZ”

Öte yandan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan bugün Ermenistan parlamentosunda yaptığı konuşmada, Ermeni muhalefetinin Türkiye ve Azerbaycan içinde ulaşım koridoru oluşturulmasına yönelik onay verildiği savlarına da karşılık vererek, “Ermenistan’ın hâkim toprakları üzerinden rastgele bir koridor yahut bölge vermeyeceğiz. Ayrıyeten Ermenistan, bu mevzuyu milletlerarası toplum da dahil olmak üzere tüm müttefikleriyle tartışmış ve ortak bir anlayışa ulaşmıştır. Tartışmalarda koridordan bahseden ülke yok. Kimseye Ermenistan topraklarından bir koridor vermek niyetinde değiliz. Rastgele bir doküman imzalamadım. Önümüzdeki günlerde de imza atmaya niyetim yok” formunda konuştu.