Fiyatsız Sertifika Alabileceğiniz En Eğlenceli Online Eğitim Veren Kurslar!

Mustafa

New member
Online eğitim veren kursların sayısı son senelerda oldukça çoğaldı. Fiyatsız online eğitimler ve sertifika veren programlar bulmak kolaylaştı fakat birçoğu çok yorucu eğitimler veriyor. Pekala şahsi gelişimimiz için en gerçek ve keyifli fiyatsız sertifika veren programları nasıl buluruz, diye soruyorsanız bu içerik fazlaca işinize yarayacak!

Kendini geliştirmek isteyen genç ya da yetişkin, her yaştan şahsa hitap eden bu eğlenceli ve bilgilendirici ücretsiz online eğitim kurslarına bir göz atın.

10. The Open University, OpenLearn

‘The Open University’ isimli kurs içerisinde OpenLearn uygulaması ile fiyatsız sertifika alabileceğiniz birden çok program içeriyor. Bu kurslar lisan öğrenmek ya da lisan yeteneğini geliştirmek isteyenler için çok uygun içeriklerde kurgulanmıştır. İngilizcenizi geliştirmek ya da uzun vakittir yeni bir lisan öğrenmek istiyorsanız The Open University size yardımcı olacaktır. Üstelik fiyatsız sertifika uygulaması ile lisan düzeyiniz konusunda bir evraka de sahip olabilirsiniz.

The Open University, OpenLearn web sitesine tıklayarak gidebilirsiniz.

9. Open Culture, Online Courses Archives

‘Open Culture’, dünya çapında biroldukça üniversiteden yaklaşık bin 200 eğitimi fiyatsız olarak kullanıcısına sunuyor. Bu kurslar her yaştan bireye hitap ediyor. Örneğin öğrenciyseniz sitede size yönelik tam 800 kurs bulunuyor. Bunlar büsbütün mesleğinize ve hayat standartlarınızı geliştirmenize fırsat veren kurslar. 300 adet lisan kursu ve binlerce üniversite alan dersleri anlatan kurs veriliyor. hem de sitede 500 adet fiyatsız erişebileceğiniz e-kitap yer alıyor.

Open Culture, Online Courses Archives web sitesine tıklayarak gidebilirsiniz.

8. Coursera

‘Coursera’, burs başvurusu ve şartsız fiyatsız erişimden oluşan yüzlerce kurs içeriği içeriyor. Burada matematik, şahsi gelişim ve üniversite alan derslerinize yönelik biroldukca fiyatsız kurs bulabilirsiniz. Yanı sıra Coursera’da fiyatlı kimi kurslarda bulunuyor. Bu kurslar profesyonel ders içerikleri, bedensel ve zihinsel gelişim ile ilgili biroldukça eğitim içeriği olarak tanımlanabilir.

Coursera web sitesine tıklayarak gidebilirsiniz.

7. Alison

cdn01.alison-static.net

‘Alison’, hem fiyatlı birebir vakitte fiyatsız kursların yer aldığı bir online eğitim programıdır. Burada lise ve üniversite dersleriniz ile eş vakitli ilerleyen kurslar bulabilirsiniz. Binlerce fiyatsız sertifikalı kursların yanı sıra sitede fiyatlı dersler de bulunmaktadır.

Alison web sitesine tıklayarak gidebilirsiniz.

6. edX

‘edX’, Harvard ve MIT işbirliği ile kurulan herkese açık online bir eğitim platformudur. Geniş içerik seçeneği ve Linkedln uyumlu olması niçiniyle sıkça tercih ediliyor. Şimdiye dek 34 milyondan fazla kişinin eğitim aldığı bu adreste 2 bin 800 adet kurs seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Üstelik bu sitedeki aktivitelerinizi Linkedln hesabınız ile bağlayabilir ve meslek sahiplerinin çalışmalarınızı görmesini sağlayabilirsiniz.

edX web sitesine tıklayarak gidebilirsiniz.

5. ODTÜ Bilgeİş

‘ODTÜ Bilgeİş’ Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafınca kurulan geniş içerik yapısına sahip bir fiyatsız kurs programıdır. Program Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafınca desteklenen bir proje olarak hayata geçmiştir. Burada her kullanıcıya 100 tane kurs fırsatı sunulmaktadır. Bu kursları tamamlayan şahıslara ODTÜ tarafınca fiyatsız sertifika verilmektedir. Kurslar grafik tasarım, blog yazma ve idare ile ilgili ayrıntılı profesyonel içeriğe sahiptir.

Birtakım fiyatsız verilen kurslar:

• InDesign ile Broşür Tasarımı

• Adobe Illustrator CC 2015 Kullanarak İnfografik Tasarımı

• Adobe Photoshop Temelleri

• WordPress Kullanarak Web Sitesi Hazırlama

• Eser Fotoğrafçılığı

• Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

• İşiniz İçin Toplumsal Medya
ODTÜ Bilgeİş web sitesine tıklayarak gidebilirsiniz.

4. İİENSTİTÜ

‘İstanbul İşletme Enstitüsü (İİENSTİTÜ)’, tarafınca başlatılan bu fiyatsız eğitim programı pek beğenilen bir program olmayı başardı. Hem fiyatlı birebir vakitte fiyatsız eğitim programları bulunduran İİENSTİTÜ, 2020 yılında 1 buçuk milyondan fazla şahsa eğitim verdi. Kurslar başarılı içerikleri ile şahsi gelişmeninize yardımcı oluyor.

Birtakım kurs içerikleri içinde gerilim idaresi, blog müellifliği, senaryo müellifliği, Instagram’da tesirli satış yapma teknikleri ve Facebook ve Instagram reklamcılığı yer alıyor.

İİENSTİTÜ web sitesine tıklayarak gidebilirsiniz.

3. Küresel Enstitü

‘Global Enstitü’, Türkçe fiyatsız eğitimler yayınlayan bir programdır. Buradaki tüm eğitimler fiyatsız bulunmasına rağmen eğitimi tamamlayan şahıslara bir imtihan uygulanır. Bu imtihanı veren herkes fiyatsız olarak sertifika almaya hak kazanır. İçerisinde en epey tercih edilen eğitimler ömür, sıhhat, şahsi gelişim ve bilişim alanlarıdır.

Küresel Enstitü web sitesine tıklayarak gidebilirsiniz.

2. Saylor Academy

Saylor Academy fiyatsız sertifika veren kurs programı olarak birden çok alanda içeriğe sahiptir. İrtibat, sanat ve tarih üzere ilgi alanınıza uygun birfazlaca farklı kurs bulabileceğiniz bu web sitesinde eğitimlerinizi tamamladıktan daha sonra final imtihanı yapılmaktadır. İmtihanı geçen herkes sertifika almaya hak kazanır. Sitede yeni jenerasyon alanlardan olan Bitcoin, yazılım ve programlama üzere mevzular da anlatılmaktadır.

Saylor Academy web sitesine tıklayarak gidebilirsiniz.

1. Khan Academy

‘Khan Academy’, fiyatsız eğitim veren kurs ve sertifika programları içinde en donanımlı geniş içeriğe sahip programdır. Kursların yer aldığı web sitesinde 10 binden çok farklı kollarda eğitim bulabilirsiniz. Mühendislikten, ticarete ve sanata biroldukça alana hitap eden fiyatsız online kurslar yer almaktadır. hem de bu eğitimler 41 farklı lisana çeviri yapma özelliği ile her insanın rahatlıkla kullanabileceği bir program olarak görülüyor. Web sitesinde Türkçe lisan dayanağı de yer alıyor.

Khan Academy web sitesine tıklayarak gidebilirsiniz.