İsrail Başbakanı’na ortasında “mermi kovanlı” tehdit mektubu

Haris

New member
İsrail emniyet makamları, Başbakan Naftali Bennett’in meskenine gönderilen ortasında mermi kovanının bulunduğu tehdit mektubuyla ilgili soruşturma açıldığını duyurdu.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu’nun (KAN) haberine bakılırsa, Bennett’in Raanana kentindeki konutuna ortasında mermi kovanı bulunan bir tehdit mektubu gönderildi.

İsrail polisi ve İç Güvenlik Teşkilatı Şin-Bet (Şabak), kelam konusu mektubun kaynağına ulaşmak için soruşturma başlattı.

İbranice yayın yapan “Walla News” haber sitesi de olayın akabinde Bennett ailesine yönelik müdafaa ve güvenlik tedbirlerinin artırıldığını kaydetti.

“SİYASİ ÇEKİŞMELER MEVT TEHDİDİ SEVİYESİNE ÇIKMAMALI”

İsrail Başbakanı Bennett, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Siyasi çekişme ne kadar derinleşse de şiddet, zorbalık ve vefat tehdidi düzebir daha çıkmamalıdır.” sözlerini kullandı.

Bu tıp zorbalık ve tehditlerin olmaması için hem başkanlar tıpkı vakitte vatandaşlar olarak İsrail’de her adımı atmaya muhtaç olduklarına işaret eden Bennett, şunları kaydetti:

İsrail polisi, daha evvel de Başbakan Bennett’i tehdit ettikleri sebebi öne sürülerek kimi vatandaşlar hakkında süreç yapmıştı.