İsveç’te Rahip Hollertz kahraman ilan edildi

Haris

New member
Çanların sesinden rahatsız olan ve konuşma yapamayan Paludan, Rahip Fredrik Hollertz’den şikayetçi oldu. Polis, Rahip Fredrik Hollertz’ne gösteriyi sabotaj etmekten soruşturma başlattı.

Rahip yaptığı açıklamada, farklı dinlerden insanların bir ortada yaşadığı ortamın bozulmasına müsaade vermeyeceğini belirterek, “Bu adamın gösterisini engellemek için çanları çaldım. Polis bunun yasal olmadığını belirterek bana soruşturma açtı. Para cezası alırsam bu cezayı ödememde biroldukça kişi yardım edeceğini söylemiş oldu.” sözlerini kullandı.

İsveç’te yaşayan Müslümanlar tarafınca kahraman ilan edilen Rahip Hollertz, toplumsal medyada büyük ilgi gördü.

Öte yandan Danimarkalı çok sağcı Sıkı İstikamet Partisi (Stram Kurs) önderi Rasmus Paludan, İsveç’in çeşitli bölgelerinde polis müdafaası altında Kur’an-ı Kerim yakmasının reaksiyonları devam ediyor.

Bilhassa Müslümanların kalabalık olduğu mahalleri seçen Paludan’a 3 gündür büyük reaksiyon var. Göstericillerle polis içinde Stockholm, Malmö, Linköping ve Norköping’de olaylar çıkarken toplamda 125 sivil ve polis aracı hasar görürdü, 34 poliste yaralandı.