Kredi Kartı İptal Ve Kapatma İşlemi Iyi mi Yapılır?

Felaket

New member
Kredi kartı iptali bir oldukca yolla yapılmaktadır. Gelişen teknoloji ile bir oldukça banka telefon bankacılığı üstünden, web bankacılığı üstünden ve şube üstünden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Hali hazırda kredi kartı şubeden iptali en oldukca malum yöntemdir. Yazımızın devamında bu mevzuları detaylandıracağız.

Kredi Kartı İptali İçin Yapılması Gerekenler?
Kredi kapatma dilekçesi vermeden ilkin yapılması ihtiyaç duyulan işlemler vardır. Bu işlemler yapıldıktan sonrasında iptal dilekçesi verebilirsiniz. İşte kredi kartı iptal talimatı vermeden ilkin yapılması gerekenler.Kredi kartı iptal talebi yapmadan ilkin kartınızda borç bulunmaması lazım. Geçmiş dönemlere ilişkin bulunan borç sebebiyle kredi kartınız iptal edilmeyecektir. Kredi kartı borcu varken iptal etme mümkün değildir.
Kredi kartınız eğer taksitli harcama var ise kredi kartınız iptal edilmez. Kredi kartı iptal edilince taksitler havada kalamaz bu sebepten dolayı tüm taksitleri toplu bir halde ödeyip kapatma işlemine devam edebilirsiniz.
Bazı bankalar kredi kartınızın içinde bulunan bonusların da kullanılması icap ettiğini savunarak bundan dolayı iptali geri çevirebiliyor. Eğer imkanınız var ise bonusları tüketerek kredi kartı iptal işlemine öyleki başlayın.
Kredi Kartı İptali Kaç Günde Gerçekleşir?
Kredi kartı iptal dilekçesi verildikten sonrasında 7 iş günü içinde kartınızın iptal işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Doğal olarak ki 7 iş gününün içine tatiller girerse bu süre uzayacaktır. Ek olarak banka 7 iş günü içinde denilen süreyi 1 iş gününde de yapabilir.

Kredi Kartı İptali Iyi mi Anlaşılır?
Kredi kartı iptali sonrası kredi kartını kullanmanız mümkün değildir. İptal edilen kredi kartı da yeniden açılmaz. Kredi kartı iptali sorgulama işlemini de en kolay bir pos aletinden bir ürün almaya deneyerek yapabilirsiniz.