Mısır Gevreği Kilo Verdiriyor Mu, Aldırıyor Mu?

Bakec

Member
Sizi tok tutuyorsa, yemeden içmeden hoşlanıyorsanız, kolay elde edebiliyorsanız dört dörtlük anlama gelir. Fakat günde 1 paket mısır gevreği, 1 litre süt olmaz. Aralarda tokluk hissi veriyorsa ne ala. Bunu bir bardak süte 7-8 kaşık koyarsanız güzel bir kahvaltı olabilir. Sakıncası yok fakat fazlası normal olarak zararı dokunan olur.

Detoks vakasına ne diyorsunuz? Yedi gün bir tek sıvıyla besleniyorlar. Zararı dokunan değil mi?
Zarar, oldukca zarar. Bir hastam geldi, “Günde beş litre su içiyorum” dedi. Böbrekleri çürütür bu. Erişkin bir insanda günlük su ihtiyacını çorbadan, sebzeden, yoğurttan alır. Bunun yanında gün içinde tükettiğiniz çay, kahve de var. Günde 6- 8 bardak içmeli. Fakat 15- 20 bardak suyu kesinlikle önermiyoruz. Detoks tarzındaki şeyleri de kesinlikle önermiyoruz. Bir ihtimal rejime başlamadan bigün ilkin meyveli, ayranlı bir sistem uygulanabilir. Bu da mide ve bağırsakları çalıştırmak içindir. Bu yalnız bigün uygulanmalı. Fakat devamlı yapmak fazlaca sakıncalı.

Peki ya yumurta zararı dokunan mı?
Yumurta… Tavuk etiyle beraber ayran tüketirseniz, yumurtadan daha çok kolesterol alırsınız. Onlara söz söylemeyip de yumurtaya söz söylediğiniz süre haksızlık oluyor. Dünya Sıhhat Örgütü “işlenmiş yumurta yemeyiniz” diyor. Doğrusu yağa yumurta kırdım, pastırmalı yumurta, sucuklu yumurta değil. Ek olarak “kek, kurabiye içine yumurta koydum” derseniz bu da işlenmiş yumurtadır. Böreğin üzerine yumurta sürerek pişirilirse bu da işlenmiş yumurta oluyor. Kendi kabuğu içinde yenilen yumurtanın bir ziyanı yoktur.