Namus kelamı palavra oldu… Mansur Yavaş ihaleyi ortağının oğluna vermiş

Haris

New member
Sabah’ın haberine göre; Beypazarı ilçesinde Mansur Yavaş’ın da ortağı olduğu Saray Gümüş Kuyumculuk Turizm Besin İnşaat Ticaret Limited Şirketi’nin ortaklarından Seyfi Pak’ın oğlu Tunahan Pak’ın ABB Özel Kalem Müdürlüğü’nden takı ihalesi aldığını gösteren evraklar ortaya çıktı.


ABB Meclis Kontrol Kurulu 2021 Yılı Raporu’nda, “(Takı İhalesi) 4 kalemde toplam 316 bin 800 TL fiyatında ikramlık eşya alındığı, bu ikramlık eşyaların tamamının gümüşten mamul, çoğunluğunun bayan takı gereci olduğu ve 4 ihalenin tamamının da Peri Takı Tunahan Pak isimli kişinin kazandığı tespit edilmiştir” denildi.


Raporda; Metin Akdemir, Nihat Yalçın, Gökhan Arslan, Rüştü Biçer imzası yer alıyor. Kontrol Kurulu Başkanlığı’nı Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Keçiören Meclis Üyesi Metin Akdemir yürütüyor.


Büyükşehir Belediye Meclisi’nde okunan raporda, Büyükşehir Özel Kalem Müdürlüğü’nün takı ihalesinin daima tıpkı şahsa verildiğine dikkat çekildi.

İŞTE O RAPORDAN

“(Takı İhalesi) 4 kalemde toplam 316 bin 800 TL fiyatında ikramlık eşya alındığı, bu ikramlık eşyaların tamamının gümüşten mamul, çoğunluğunun bayan takı gereci olduğu ve 4 ihalenin tamamının da Peri Takı Tunahan Pak isimli kişinin kazandığı, her ihalede tıpkı bireylerden teklif alınmış üzere gösterilmesine karşın, tekliflerin de her seferinde tıpkı bireyler tarafınca verildiği, ihalelerin tıpkı şahsa verildiği tespit edilmiştir..”


“Alınan ikramlık eşyaların tamamı, ikramlık eşya alt kodunda muhasebeleştirilmiştir. Kelam konusu ikramlık eşya ile ilgili olarak; ikramların kime verildiği tespit edilememiş; bu bahiste teslim ve tesellüm fişleri sunulamamıştır. Yalnızca eşyaların fotoğraflarının altına “265 adet-35 adet teslim edildi (Mansur Başkan), 15 adet telkari bilezik teslim edildi (Yüksel Çelik’e verildi)” ibareleri yer almaktadır.”

KAYNAK: SABAH – TOLGA ÖZLÜ