NATO’ya karşı ‘askeri ittifak’ bildirisi: ABD’den bıkanlar…

Haris

New member
Rusya Güvenlik Kurulu Lider Yardımcısı Dmitriy Medvedev, 50’den çok ülkenin savunma bakanının Almanya’da ABD’ye ilişkin Ramstein hava üssünde Ukrayna’ya başta tank olmak üzere silah tedarikini istişare ettiği toplantının sonuçlarını kıymetlendirdi.

Telegram hesabından açıklama yapan Medvedev, “Ramstein’daki toplantı ve ağır silahların Kiev’e tahsisi, düşmanlarımızın fazlaca uzun bir süre bizi yıpratmaya, daha doğrusu yok etmeye çalışacağı konusunda hiç bir kuşkuya yer bırakmıyor. Kâfi silahları da var. Gerekirse yenilerini üretmeye başlarlar. Bu niçinle, yanılsamalara kapılmaya gerek yok” sözlerini kullandı.

Sputnik’te yer alan haberde mevcut durumdan yaptığı çıkarımları sıralayan Medvedev, “Birincisi, epeyce sıkıntı olacak. İkincisi, uzun vadeli bir çatışma durumunda, günün birinde Amerikalılardan bıkan ülkeler yeni bir askeri ittifak oluşturacaktır. Bu, insanlık tarihinde uzun savaşlar sırasında daima olmuştur” dedi.

Olası yeni ittifak kurulduktan daha sonra ABD’nin en nihayetinde eski Avrupa’yı ve bahtsız Ukraynalıların kalıntılarını bir kenara atacağını belirten Medvedev, bu biçimdece dünyanın bir daha bir istikrar durumuna geleceğini kaydetti.