Trump seçim yarışını başlattı: Daha kızgın ve kararlıyım

Haris

New member
ABD Eski Devlet Lideri Donald Trump, 2024’teki başkanlık seçimleri için aday olacağını resmen açıklamıştı.

South Carolina’daki takımının tanıtımını yapan Trump alana inmeye başladı. Trump burada yaptığı konuşmada “birlikte yarım kalmış olan Amerika’yı bir daha şahane yapma misyonumuzu tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı.

GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Erken oylamanın yapıldığı New Hampshire ve South Carolina eyaletlerinin adayın belirlenmesindeki tesiri büyük olduğu biliniyor.

Burada “gövde gösterisi” yapan Trump ve destekçileri, eski liderin bir daha müsabakası konusundaki soru işaretlerini gidermeyi amaçladı.


“DAHA KIZGIN VE KARARLIYIM”

New Hampshire’da Cumhuriyetçilerin yıllık toplantısına katılan Trump “‘Miting yapmıyor, kampanya yürütmüyor tahminen de gücü kalmadı’ diyenler var lakin artık hayli daha kızgınım ve daha kararlıyım” ifadelerini kullandı.

Kampanya merkezini Florida Palm Beach’de kuran Trump, seçim grubunu kurmuş ve destekçileri ile tekrar irtibata geçmeye başlamıştı.

Trump, New Hampshire’da göç ve hatayla uğraş siyasetlerinin, Lider Joe Biden’ın siyasetlerine büsbütün zıt olacağını vurguladı.

Şu ana kadar Cumhuriyetçilerden lider adaylığını açıklayan tek isim Trump olsa da olası rakipleri içinde Florida Valisi Ron DeSantis, Eski Lider Yardımcısı Mike Pence, Eski South Carolina Valisi ve Eski BM Büyükelçisi Nikki Haley’nin isimleri öne çıkıyor.

KAYNAK: EURONEWS