“Tüm çözümlerin değerlendirilmesi için tüm seslerin duyulacağını umuyorum”

acromial

New member
Yarından Salı günü Venaria Reale'de başlaması planlanan iklim, çevre ve enerji konulu G7'den “Tüm seslerin duyulmasını ve bir özet yapılmasını bekliyorum. Her zaman çözüm bulmaya çalışıyoruz ama enerji kadar karmaşık bir sorun için.” Sistemin çözümü yoktur, uygulanması gereken çözümlerin çokluğu vardır”. Bu, Italgas'ın CEO'su Paolo Gallo'nun Torino'da yürütülen 'Net sıfıra geçiş: enerji teknolojisi yol haritaları' oturum aralarında dile getirdiği umuttur. Gallo şunları ekledi: “Amaç, çeşitli teknolojileri ve hedeflere ulaşmanın çeşitli yollarını açıkça tartışmaktır. Herkesin, herkesin argümanlarını dinlemeye açık olmamız gerektiğine inanıyorum çünkü yalnızca çeşitli teknolojiler arasından en iyisini seçerek karbonsuzlaştırmaya ulaşabiliriz. hedefler.”

Italgas'ın CEO'su şöyle devam etti: “Birinin ideolojik bir yaklaşımı varsa, bu onun hedefe ulaşma yolunu zaten seçmiş olduğu anlamına gelir ve birkaç yıl öncesine kadar yapılan hata, ulaşılacak hedefleri ona giden yolla karıştırmaktı. onlara ulaşmanın yolu birçok kez hedef haline gelmiş durumda” “Bunun hem bir hata hem de ideolojik bir hata olduğuna ve enerji dönüşümü hedeflerine ulaşmamıza izin vermeyecek olduğuna inanıyorum. Önümüzdeki yıllarda tüm yolları keşfetmeli, inovasyon ve araştırmadan yararlanmalıyız. Belki yol tam anlamıyla doğrusal olmayacak ancak soruna bütünsel bir yaklaşım benimsersek, 2030 ve sonrasında 2050 yılına kadar hedeflere ulaşma şansı kesinlikle daha yüksek olacak,” diye gözlemledi Gallo.

“Tüm teknolojileri keşfetmemiz gerekiyor, hiçbirini peşinen bir kenara bırakmamalıyız. Bazı teknolojilerin (ki bu elimizde olmayan nükleer enerji durumudur) İtalya'ya varmak için kesinlikle daha fazla zamana ihtiyaç duyacağı açıktır”.