Türkiye’yi bu sözlerle gaye aldı: Erdoğan’a söylüyorum; Bizimle uğraşma sizi ezeriz

Haris

New member
Yunanistan Kalkınma ve Yatırım Bakanı Adonis Georgiadis, Türkiye’nin son devirde Yunanistan’a yönelttiği ihtarları kıymetlendirdi.

“ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINA GÜLÜYORUZ”

Yunan medya ağı SKAI’ye konuşan Georgiadis, “Ne vakit Erdoğan’ın bir gece apansızın gelebileceği açıklamalarını duysak gülüyoruz” dedi.

“TÜRKİYE MERHAMETİMİZE KALIR”

Georgiadis, “Sayın Erdoğan’a şunu demek istiyorum: Şayet gece, sabah ya da öğlenden daha sonra gelirse bizim Rafale ile Viper (F-16 Block 70) uçaklarımız Türk Hava Kuvvetleri’ni ezer ve Türkiye, Ege’de tam hava üstünlüğüne sahip olduğumuz için merhametimize kalır” ifadelerini kullandı.

“ERDOĞAN’A SÖYLÜYORUM: BİZİMLE UĞRAŞMA”

Yunanistan’ın savaşa girmek istemediğini belirten sağcı siyasetçi, “Biz Türkiye ile savaşa girmek için savaş uçağı almıyoruz. Fakat eski Roma’da söylenen şu kelama inanıyoruz: Barış istiyorsan savaşa hazır ol. Bu yüzden Erdoğan’a, Yunanistan’la uğraşamaması gerektiğini söylüyorum” dedi.

SİLAHLANMAYI ÖVDÜ, ANA MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ

Ana muhalefetteki SYRIZA’yı eleştiren ve Başbakan Miçotakis’i öven Georgiadis, “Miçotakis geldi ve silahlı kuvvetleri güçlendirdi. Torpidolar aldık, fırkateynler sipariş ettik, Fransa ve Amerika ile ittifak yaptık, Rafale’ları satın aldık, F-16’ların Viper düzeyine yükseltilmesine süratle devam ediyoruz, F-35 programına girmek için başvurduk. SYRIZA ise, bunlara karşı oy kullandı” biçiminde konuştu.

KAYNAK: HABER7