Twitter Markaları Yakından İlgilendiren Yeni Özelliğini Duyurdu: Twitter Shops

Mustafa

New member
Tanınan toplumsal paylaşım sitesi Twitter, Shops ismindeki yeni özelliğini duyurdu. Şirketin duyurusu markaları yakından ilgilendiriyor.


Bilindiği üzere Facebook ve Instagram sayfa/profillerinde mağaza özelliği yer alıyor ve kullanıcılar bu özellik yardımıyla markaların mamüllerini kolay kolay görüntüleyip, internet sitelerine yönlenerek alışverişlerini tamamlayabiliyor.


Görünen o ki Twitter da alışveriş kervanına katılıyor. Duyurulan yeni özellik yardımıyla markalar, 50 eserini profillerinde sabitleyebilecek.


Profilde yer alan ‘Mağazayı görüntüle’ butonuna tıklayarak ilgili markanın eserleri görüntülenebilecek.


Şu an için makul ülke ve hesaplarda test edilen özellik, hali hazırdaki alışveriş özelliğinin daha faal bir biçimde çalışan, farklı bir versiyonu.


Direkt eser satın alımı yapılamıyor ve Instagram ile Facebook için bahsetmiş olduğumiz üzere mamüllerin bilgileri görüntülenip, internet sitesine yönlendirme yapılıyor.


Twitter’ın alışveriş odağındaki özellikleri ise Shopping Manager ile tek bir sayfa altında toplanıyor. Markalar Shopping Manager üzerinden Twitter Shops, Alışveriş Modülü ve Canlı Alışveriş özelliklerini yönetebiliyor.