WWDC 2022’de Neler Tanıtılacak? Apple’ın Yeni Eseri ve Yeni İşletim Sistemi iOS 16 Kodlarında Ortaya Çıktı!

Mustafa

New member
Apple, her yıl olduğu üzere bu yıl da Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) kapsamında yeni iOS, iPadOS, watchOS, tvOS ve macOS sürümlerinin tanıtımını yapacak. Tüm bu işletim sistemilerine bir yenisinin daha ekleneceği ve iOS 16 ile gelecek kimi özellikler paylaşıldı.

Bloomberg’den Mark Gurman, iOS 16 güncellemesinin gelişmiş bildirim idaresi ve yeni sıhhat izleme özellikleri getireceğini argüman etti.

Ayrıyeten iOS 16 beta sürümünde Apple’ın uzun müddettir geliştirmekte olduğu sanal gerçeklik gözlüğüne referanslar keşfedildi.

Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü için rOS isimli yeni bir işletim sistemi geliştirmekte olduğu varsayım ediliyor. Sanal gerçeklik gözlüğü önümüzdeki yıl tanıtılabilir fakat yeni bir işletim sisteminin şimdiden kodlarda ortaya çıkması meraklandırdı.

Giyilebilir teknoloji için geliştirilen watchOS 9 ile daha fazla sıhhat ve aktivite izleme özellikleri Apple Watch’lara gelecek.

iPadOS 16 güncellemesiyle yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü gelmesi bekleniyor.

macOS ve tvOS işletim sistemleriyle gelecek özellikler hakkında çabucak hemen net bir bilgi bulunmuyor.