Zelenski tank talebini bir dahaledi: Uzun menzilli füzeler de gönderilmeli

Haris

New member
Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski, paylaştığı manzaralı iletisiyle, Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’nde gün ortasında düzenlenen Ukrayna Savunma Temas Küme Toplantısı’nı kıymetlendirdi.

Ramstein toplantısına görüntü konferans yoluyla hitap ettiğini hatırlatan Zelenski, “Bu kapalı bir ortamda yürütülen tartışmalardır ve o denli de olmalıdır. Fakat genel olarak, bugünkü Rammstein toplantısının dayanıklılığımızı güçlendireceğini söyleyebiliriz” dedi.


TANK TALEBİNİ YİNELEDİ

Müttefiklerin Ukrayna’ya takviye konusunda kararlı olduklarını söz eden Zelenski, “Evet, bir daha de çağdaş tankların tedariki için gayret etmemiz gerekecek, lakin tanklarla ilgili bir karar verilmesi gerektiğinin öbür bir alternatif olmadığı her gün daha açık bir biçimde ortaya çıkıyor” sözünü kullandı.

Müttefik ülkelerinin silah yardımı yardımıyla Ukrayna ordusunun imkanların gitgide arttığını aktaran Zelenski, ülkesine yardım eden herkese teşekkür etti.

UZUN MENZİLLİ FÜZELER İSTEDİ

Ukrayna’ya silah yardımın sürdürülmesinin büyük değer taşıdığına dikkati çeken Zelenski, “Topraklarımızı özgürleştirmek için uzun menzilli füzelere gereksinimimiz var” biçiminde konuştu.

KAYNAK: AA